Nový Wrangler od FIATu

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Marcel

Nový Wrangler od FIATu

Nový příspěvek od Marcel »

Prosím o radu , již asi 2 roky přemýšlím o Jeep Wrangler-prostě mi to fascinuje a přijde mi to více než auto.
(Prostě hračka pro velký kluky) .Nikdy jsem nechtěl auto z druhé ruky ( jedině fungl nové ) a tak jsem se chodil dívat na Chodov a šetřím.
Nadchází čas kdy to začíná být aktuální , ale můj zájem velmi silně opadl když jsem se dozvěděl , že JEEP
koupila firma Fiat. To je totiž druhá strana mince, že naprosto neuznávám "auta" z Itálie a Francie !!!
Máte prosím někdo co nejvíce informací a zkušeností jak se FIAT na nových Wranglerech podepsal ???
Kde se to nyní vyrábí, co tam dávájí za motory a agregáty - no prostě všechno okolo nové výroby.
Děkuji za jakékoliv zprávy !

Marcel
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Wrangler od FIATu

Nový příspěvek od Harley »

Myslím,že si zbytečně vystíhovanej a zblblej mediální masáží a trošku předsudkama a neznalostí historie Jeepu.
Jeep vždycky pod někoho patřil ,AMC,Chrysler,Chrysler/Daimler,s nejbližší historie.Posledních pár desetiletí patří přímo pod Chrysler a ten je různě v holporku s kýmkoliv.
Takže mě teda spojení Chrysleru s Fiatem nijak nepříjde blbý.To víc mi přišlo špatný s Mercedesem. Fiat si Chryslera bude vážit,jelikož je to pro něj cesta do USA.Mercedes jí měl vlastní a Chrysler byl pro něj jen přítěž ,kterou dusil a speciálně Jeep brzdil a skoro až tuneloval.
V Evropě sice už nebude nic pod značkou Chrysler a nebo Dodge.To už je jasná věc. Co je Chrysler pro Evropu,to bude Lancia.Dodge jen pro US trh. Jeep si svý udržel a nikdo ho měnit nebude a bude se dál bezezměny v EU prodávat. Je to prostě unikátní značka s unikátní historií a produktama.Podobně jako Ferrari,který je taky pod křídly Fiatu a přesto si jede svý a nikomu ten Fiat nevadí a nebo Maserati.
Jeep je dost specifická a individuální značka,kterou změnit,by byla její záhuba a to nikdo nedopustí,jelikož je to tahoun koncernu Chrysler.A nejprodávanější je zrovna Wrangler Unlimited.
Jeep nikdy neměl vlastní dieselovej motor a vždycky bral s evropy. Nejdřív to byly motory 2,1Td Renault a později italský 2,5 a 3,1Td od VM motori. V Grandech WJ byl potom pár let CRD 2,7 od MB.Asi nejlepší ze všech dieselů. Dietroit Diesel,americkej výrobce motorů,VM Motori koupil a jejich motory přepracoval a dává je do Liberty a Wranglera JK.

Fiat Chryslera nekoupil ale vztoupil do něj jako partner,byť 51%. Takže tyhle dvě značky se budou doplňovat a vzájemě rozvíjet. Jeepa se to dotkne maximálně tím,že pod jeho značkou se bude v USA prodávat mini auto na bázi Panda 4x4 -Jeep Phoenix. Jeep takový auto ve svým segmentu nemá a v USA chybí. Naopak na platformě Grand Cherokee bude nový SUV od Maserati s názvem Kubang. Bude to mít motor Ferrari ,pohon 4x4 Jeep a zbytek Maserati. Nemůžu si pomoct ale to je vražedná kombinace špičkovejch a klasickejch značek,který v automobilismu něco znamenaj a mají historii. Žádnej zasranej sračkovej japonec nebo jinej asiat.

Takže buď v klidu a jediný co vidím trošku horší,bude kvalitní servisní síť než se to rozjede.
Naposledy upravil(a) Harley dne 10 říj 2011, 11:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Wrangler od FIATu

Nový příspěvek od Harley »

Před časem k tomu něco napsal na jiným fóru jeden můj kamarád,který má slušný přehled a nadhled nad věcma:

Fiat je v současnosti jedna z nejzdravějších a nejschopnějších automobilek na světě, možná, že je ta nejlepší vůbec. Podle mýho názoru je to spojení i pro američany nejlepší možný východisko z nastalý situace. Že se dá na Chargera logo Lancie? Nic neobvyklýho, takhle kooperujou nejenom firmy v rámci koncernu (což v současnosti Fiat - Chrysler jistě je), ale i přímí konkurenti (například Sharan - Galaxy). Není prostě čemu se divit a na čím si lámat hlavu. Chrysler už v minulosti dokázal, že dovede citlivě a skvěle využít zkušenosti partnerů (viz dekáda s Mercedesem) a na druhou stranu Fiat vlastní dokonalý portfolio v segmentu: od malejch šmejdů až po tahače, od levnejch xindlů až po Ferrari, a určitě má schopnej management, kterej si dovede spočítat, co si může dovolit a s čím vylézt na světlo Boží.

Auta jako Wrangler mají svojí pozici na trhu jistou, a tak se výrobce ještě snaží utrnout i něco z jinýho segmentu, kam se serou všelijaký šikmovoký, náckové i frantíci. Je to pochopitelný, kdybych seděl ve vedení Fiátu, udělal bych to samý
Dr.Ti.

Re: Nový Wrangler od FIATu

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Jediný,negativum od převzetí Fiatem jsem zaznamenal v prodloužení dodání ND. Dokud to bylo přes nemecký sklady,tak to bylo po objednání zásilkovou službou druhý den na servise, nyní jsou sklady v Itálii a Polsku a dodávka trochu"vázne", objednaný díl došel zhruba po 10 dnech,takže žádná hrůza,nicméně už to není punktlich. Jeep,potažmo Wrangler ale nijak Fiatem zásadně ovlivněn není.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Wrangler od FIATu

Nový příspěvek od Standa »

Jeep je Jeep, vždycky byl a vždycky bude. :pako:
Kluci to napsali moc dobře. :todáš:
Historii legendy nikdo nezadusí a zcela jistě ji bude spíše pěstovat.

http://www.jeepwrangler.cz/clenove/stan ... index.html

Tohle přece nemůžeš přejmenovat na Fiata. :todáš: :cheche: :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti