Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
elvis

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od elvis »

U nás nejde nic, v DE jde ledacos.Syn šéfuje v DE jedné autopůjčovně kde mají samé luxusní auta jako Ferrari, Lamborgini, Aston Mrtin, Prosche atd. a některé mají různé úpravy(jiné rozměry kol to je to nejmenší) a jde to, ale musí to mít TUV.Jednou jsem sním byl u soudu kvůli hlučnějšímu výfuku u Lamborgini Diablo, tři soudci v talárech a ten policajt co to auto stopnul.Nějak to ukecal logickýma argumentama, tak že mastná pokuta a dokonce i nějakej flastr se nekonal.

Jinak mají objednaný do půjčovny 6 ks nových JK CRD, dlouhý i krátký v té nejlepší výbavě, tak se těším až se v nějakým svezu.
Mají u Fiatu velký slevy.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od Harley »

nebukadnesar píše:Nevyznam sa v tom, to som nasiel na googli. A aky je v tom rozdiel? Pisu, ze to dvihne auto o 3 palce... Myslel som, ze je to to iste.
Není to to samý.Lift kit upravuje podvozkový části vůči šasí. Nejen že auto zvedeneš a umožníš větší pneu,tak i zvýšíš flexibilitu podvozku a zdvih kol.Vše od náprav je výš.

Body Lift je jen sada na zvýšení samotný kastle od rámu vozidla.Podvozek zůstává nezměněn,stejně tak i výška rámu od země.Jedině Ti to umožní montáž větších pneu ale podozek je stále stejnej při stejnejch ,továrních parametrech. Je to spíš jen na parádu ale mě příjde třeba ošklivý,že vzniká veliká mezera mezi kastlí a rámem a kastlí a nárazníkama. Nese to sebou problémy se věema dílama,který jsou spojnice mezi kastlí a rámem.Třeba volantová tyč,páky řazení,propojení topení a klimatizace a pod. Taky jsou pak silentbloky mezi kastlí a ráme hodně namáhány a už při malým nárazu se kastle může snázeji od rámu utrhnout.
nebukadnesar
malej kecal
Příspěvky: 13
Registrován: 29 zář 2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od nebukadnesar »

Dakujem, opat som o nieco mudrejsi...
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od Michael »

Nedavno jsem neco resil s pojistovakem a ten me hodne durazne upozornoval na jednu vec po ktere pojistovny jdou z duvodu aby nemusely plnit v pripade nehody. A to je velikost pneu zapsana v TP .
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od PET77 »

a mate nekdo zkusenost s "prepsanim" udaju z nemeckeho technicaku do ceskeho v pripade dovozu, jak psal sk kolega vyse? mam pocit, ze copy-paste jako prave pripade sk u nas neplati, ne?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od Harley »

Mě s DE TP nic nepřepsali.
A zase,V DE udělí vyjímky na spoustu věcí ale ty vyjímky musí být na díly nebo úpravy,který mají TüV. A já prostě ještě neviděl liftovou sadu,nebo větší kola,nebo pevnostní nárazníky,kteý tu homologaci mají.
FAJER

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od FAJER »

Michael píše:Nedavno jsem neco resil s pojistovakem a ten me hodne durazne upozornoval na jednu vec po ktere pojistovny jdou z duvodu aby nemusely plnit v pripade nehody. A to je velikost pneu zapsana v TP .
toto bolo prve co si likvidator pri obhliadke pozeral., este ze to mam v cajku.....
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od PET77 »

Harley píše:Mě s DE TP nic nepřepsali.
A zase,V DE udělí vyjímky na spoustu věcí ale ty vyjímky musí být na díly nebo úpravy,který mají TüV. A já prostě ještě neviděl liftovou sadu,nebo větší kola,nebo pevnostní nárazníky,kteý tu homologaci mají.
no ja na tu nemeckou adresu, co udaval zavolal a tvrdili, ze vpodstate vsechny dily, ktere nabizi umi s TUV a tedy i zapsat do de technicaku - vyslovne jsem se ho ptal na lift, navijak a kola...

ale jak rikam, mam pocit, ze ikdyz bych to koupil komplet v de, tak nase urady individualni upravy zajimat nebudou protoze ze zakona zapisuji pouze vozidla s eu homologaci, bez individualnich uprav...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od Harley »

PET77 píše:
Harley píše:
no ja na tu nemeckou adresu, co udaval zavolal a tvrdili, ze vpodstate vsechny dily, ktere nabizi umi s TUV a tedy i zapsat do de technicaku - vyslovne jsem se ho ptal na lift, navijak a kola...
...

Slibem nezarmoutíš. :cigarko:
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od PET77 »

Harley píše:
PET77 píše:
Harley píše:
no ja na tu nemeckou adresu, co udaval zavolal a tvrdili, ze vpodstate vsechny dily, ktere nabizi umi s TUV a tedy i zapsat do de technicaku - vyslovne jsem se ho ptal na lift, navijak a kola...
...

Slibem nezarmoutíš. :cigarko:
a kdyz 2x slibis, jako bys jednou splnil...
nebukadnesar
malej kecal
Příspěvky: 13
Registrován: 29 zář 2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od nebukadnesar »

Uvidime, ked mi pride auto. Snad ten nemec nekecal:) Ale v kazdom pripade, uradnici mi v SR dokonca tvrdili, ze oni pri novom aute ani nepotrebuju mat upravy v technicaku, staci faktura na upravy od autorizovaneho dealera... Tak uvidime, budem mat hadam oboje.
nebukadnesar
malej kecal
Příspěvky: 13
Registrován: 29 zář 2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy a jejich zapis do TP a zkusenosti s polici atd

Nový příspěvek od nebukadnesar »

Zdravim vsetkych, mam dobre spravy. Vsetko s dovozom aj so zapisom navijaku do SK dokladov prebehlo uplne hladko. Co sa tyka dealera http://www.allradschmitt.de, mozem ho len a len odporucit. Ukazoval mi na mieste uz upravenych Wranglerov - 2,5" aj 3.5" zdvih s naozaj brutalnymi pneumatikami. Ku vsetkemu TUV papiere, aj k pneumatikam. Tak isto som aj ja dostal TUV doklad o sposobilosti na cesty pre moj konkretny typ navijaku. S tymto papierom sme s dealerom isli na urad, kde to pekne z papiera chlapik prepisal do nemeckeho technicaku. Nasledne doma v SR to uradnici len prepisali z nemeckeho technicaku a mam legalny navijak (vid. obr.). Takisto to funguje so vsetkymi moznymi upravami. Pytal som sa aj na cenu 3,5" zdvihu - cca 2000EUR (ak si dobre pamatam), keby to niekoho zaujimalo. Ukazoval mi aj co jedine je v Nemecku nelegalnou upravou - su to obrovske predne ramy, ktore si pravdu povediac ani neviem predstavit na co by boli dobre. Snad len v Australii na odrazanie klokanov:) Celkovo ak to zhrniem, ak chce niekto upraveny Wrangler s legalne zapisanymi upravami, tak dovoz je velmi dobra cesta. Naviac vzhaldom na cenovu politiku SR importera, vas auto s takymito upravami v plnej vybave vyjde v Nemecku menej ako rovnake bez uprav u SR dealera. Keby chcel niekto podrobnosti, kludne sa pytajte.
Přílohy
IMG_0283.JPG
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host