Uvaha o koupi Jeep Wrangler

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Harley »

No to je to co píšu. Manuálu to je třeba jedno ale automat nezajímá přesná rychlost dle radarů ale ta na kterou byl naprogramovanej.
Dr.Ti.

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Ve svým příspěvku vycházím ze zkušeností o 2,5 v manuálu, větší kola a naopak pomalejší převod šly tak trochu proti sobě, výsledek byl ten,že skutečná rychlost změřená radarem,byla asi o 10% nižší,než ta, kterou ukazoval tachoměr. Samozřejmě u JK bych to doladil Procal modulem. Ale Dotazující se ptá na starší modely,tedy klidně i 2,4 nebo 2,5 s Man,tak jsem sdělil zkušenost. Zadání ale znělo...Denní ježdění do práce 20 km tam a 20km zpět, občas nějaký lehký terén. K tomu naprosto postačí udělaná 2,5 vve stejným duchu,jak jsem měl já,pokud Dotazující zkousne pomalejší styl jízdy. Nabízí se pěkná 2,5 , kterou inzeruje Henry,ta má vše,co Dotazující potřebuje. Ohledně agility nejsu dobrý příklad,poněvadž já požaduju výkon,takže pro mně 2,5 byla prostě slabá.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Harley »

U TJ se tachometr kalibruje taky ale né elektronicky ale mechanicky výměnou kolečka náhonu tachometru. Asi 5min. práce.
Dr.Ti.

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Jj, ale já to nedělal,tak nějak mi to nevadilo, jezdilo se stejně max 90-100km,jaksi ten údaj o rychlosti nebyl podstatný....za rychlost bych s TJ pokutu určitě neplatil.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Harley »

Podstatný je to pro automat. Já to u TJ ale taky nestihl.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Henry »

Ale já nevidím důvod kalibrovat tachoměr, když konečně ukazuje přesně jak má při výměně za větší kola :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Harley »

Když máš automat,tak pro něj je údaj s rychloměru jeden s primárních pro správný řazení. Jelikož tachometry už s výroby proměřují vůči zkutečnosti,tak ŘJ automatu je nastavená pro tyhle ,vůči realitě ,zkreslený údaje. Když ho nastavíš a nebo necháš po výměně kol ,že bude ukazovat přesnou reallitu,tak automat bude dostávat nesprávný údaje.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Laco »

Urcite je to tak aj u TJ s mechanickym nahonom tachometra ? Na mojom som nejaku dobu jazdil bez funkcneho tachometra / mal som poskodeny nahon v prevodovke / a automat radil bez problemov. Po tom, ako som to dal opravit a tachometer funguje som si nevsimol ziadnu zmenu. Mam obute 33 ky a tachometer pochopitelne ukazuje nespravne udaje, rozdiel je pri vyssich rychlostiach celkom vyrazny.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Harley »

Když se budem bavit jen o Jeepech,tak je to už od Cherokee,kde převodovka byla co do elektroniky velice hloupoučká. Správnej údaj od čidla rychlosti je dost zásadní. Je ale rozdíl,když to čidlo je rozbitý a nic z něho nejde a nebo když s něj jde jinej ůdaj,kterej nekoresponduje s ostníma snímačma a vztupníma údajema. Každej počítač si umí najít nouzovou variantu,když jedno s čidel odejde ale neumí poznat,že s něj jde jinej údaj,kterje je stále v toleranci hodnot.
elvis

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od elvis »

Jestli tomu správně rozumím, tak se tady probírá u tacho ukazatel rychlosti, mě by ale zajímal ukazatel ujeté vzdálenosti.Mám místo původních ojetých 215/15,235/15 a už si 6tku na okresce nedám, jedině z kopce.Někde jsem si ,když jsem je loni namontoval, v nějaký tabulce našel že na těch 235 tkách , když tacho ukáže 100 km, tak že ve skutečnosti auto ujelo cca 105 km.Podle spotřeby kterou občas sleduju se mi zdá, že to asi tak je.???????????
elvis

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od elvis »

Ondřej píše:No nevím, mě to topí super.
Takže kamarádi:po vyzkoušení 2 YJ 2.5 a 4 tj4L Vám můžu odpovědně říct,že zlatej dědeček modrák YJ co se topení týče dneska jsem jezdil po polích v okolí Chlumce nad Cidlinou a u mého 4L tj topení na full větrák na 3 a žádnej šlágr já jsem si bundu svlékl Janka už ne.

Takže nevím jak je to stím topením u Tj 4litr.Viz techtipy Tj téma topení.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od Harley »

Tak to máš nějaký rozbitý! Já sem zimomřivej,teplo venku začíná až od 30°C a tak si na topení v autě zakládám ale TJ topil excelentně.Měl jsem 4,0L ,04 rok.
A jak topí teď může posoudit Radek66.
blastrik

Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler

Nový příspěvek od blastrik »

Čo sa týka spoľahlivosti TJ, tak ako je na tom? Samozrejme, že záleží ako sa oň staráte a kde sa používa, ale v porovnaní s inými značkami je na tom ako? Napr. je náchylný na hrdzavenie a pod.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti