Zrcátka

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Honza666

Zrcátka

Nový příspěvek od Honza666 »

Zdravím přátelé, chtěl bych se zeptat. Po dlouhém šetření jsem si konečně pořídil Wranglera yj ale nevím jak je to se zpětnými zrcátky. Když sundám dveře,střechu a sklopím přední okno tak nemám ani jedno. Je povinnost je mít? obejdu se bez nich ale co na to policajti? Kdyžtak je přidělám k haubně ale nechce se mi. Děkuji. Jestli to tu byla tak se omlouvám. Děkuji Honza Faix
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od Harley »

Zrcátka je povinost mít.Takže když odstrojíš,musíš zajistit jejich montáž někam jinam.Existuje na to spousta různejch relokací,většinou na rám okna a nebo do pantů po dveřích. Já je dávám do pantů.Nemusím mít nikde přídavnej držák.

http://www.quadratec.com/products/produ ... c=40&red=t
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od Radek 66 »

Namornik
malej kecal
Příspěvky: 5
Registrován: 06 čer 2011, 21:26
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od Namornik »

Díky moc, až bude po základních opravách (brzdy a tlumiče) tak něco takovýho pořídim.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od Tom »

hošíci, jedná se o YJ, ne JK

největší klasikou a asi nejlevnější cestou jsou tyhle:
http://www.quadratec.com/products/13011_03.htm
montujou se do spodního pantu čelního skla, takže bez dveří a skla super. Bohužel jsou rovná a tak je v nich prd vidět. Nabízí je u nás v RDR. V současný době testuju tyhle zrcátka vypouklý a zatim se tvářej dobře, takže jich asi pár stáhnu na sklad.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od Harley »

Ten odkaz s Quadratecu ukazuje všechny modely. :cigarko:
Já sem nejdřív měl v pantech zrcátka s HD ale sem zvy´klej na velký,tak sem pak koupil v Crownu pár CJčkovejch,pár asi za tisícovku a ty jsem taky vrazil do pantů.Velikost jako fabrickejch a vidět v nich je dobře. I v pravým.
Namornik
malej kecal
Příspěvky: 5
Registrován: 06 čer 2011, 21:26
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od Namornik »

Něco vymyslím, budu potřebovat nějaký větší, často jezdím s vlekem.
Uživatelský avatar
peterluk
malej kecal
Příspěvky: 34
Registrován: 24 úno 2013, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od peterluk »

Zaujímavé... Ináč neviete či zo zákona musite mať len zrkadlá, alebo aj dvere? Na katalógu je napísané niečo v štýle, že sa bez dverí môže jazdiť len v teréne. Takže ako?
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od PETARDAK »

peterluk píše:Zaujímavé... Ináč neviete či zo zákona musite mať len zrkadlá, alebo aj dvere? Na katalógu je napísané niečo v štýle, že sa bez dverí môže jazdiť len v teréne. Takže ako?

Některé věci moc řešíš :nototo: pročti si toto vlákno: http://www.4x4nazory.sk/diskusia/viewto ... =22&t=2897 tam je otázka "bezdveřové homologace" jasně zodpovězena :cigarko:
Uživatelský avatar
peterluk
malej kecal
Příspěvky: 34
Registrován: 24 úno 2013, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od peterluk »

PETARDAK píše:
peterluk píše:Zaujímavé... Ináč neviete či zo zákona musite mať len zrkadlá, alebo aj dvere? Na katalógu je napísané niečo v štýle, že sa bez dverí môže jazdiť len v teréne. Takže ako?

Některé věci moc řešíš :nototo: pročti si toto vlákno: http://www.4x4nazory.sk/diskusia/viewto ... =22&t=2897 tam je otázka "bezdveřové homologace" jasně zodpovězena :cigarko:
Ok, dík. :cigarko:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od Harley »

Nikde není napsáno,že se bez dveří jezdit nesmí. A dveře u Wranglerů nejsou součástí konstrukce vozidla a mají jen ochranej charakter vůči povětrnostním vlivům.Takže být můžou ale nemusí.
erikfury

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od erikfury »

Harleyi,

jaké máš dlouhodobější zkušenosti s těmi zrcátky?
https://rdr.crownauto.us/cs_CZ/m/2003/j ... s/RT30005/
Neopotřebovává se pant? Předpokládám aby se zrcátka nehýbaly, tak musí být fest dotážené. Netrpí pak pant deformacemi? pant je přecijenom konstruován na závěs a šrou u dveří je jen kontrace proti vypadení a má patřičnou vůli.čili pant příčně nezatěžuje.
A co ta dlouhá stopka - tedy ramínko na kterém zrcátko drží? Čím delší tím větší vibrace se na zrcátko přenáší. Mám zkušenost z pincka :-) kdy se zrzátko na dlouhé stopce chvělo tak že roztřepaný obraz byl skoro k ničemu.

Tome

Píšeš že testuješ jiný typ zrcátek, předpokládám že tyto:
https://rdr.crownauto.us/cs_CZ/m/2003/j ... s/RT30012/
... a že je "stáhneš na sklad" - jsi nějaký distributor, či shop?

Co ostatní zkušenosti? Poradíte do čeho jít a čemu se vyvarovat?
Dík za tipy
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od Harley »

Nehejbou,netřepou,nemusí bejt nijak extra přetažený,nekurví pant. To bych nezkousnul. Dveře váží víc jak ty zrcátka.
erikfury

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od erikfury »

Harley píše:Nehejbou,netřepou,nemusí bejt nijak extra přetažený,nekurví pant. To bych nezkousnul. Dveře váží víc jak ty zrcátka.
To jsem potřeboval vedět. Dík
erikfury

Re: Zrcátka

Nový příspěvek od erikfury »

Nemáte někdo tip na přídavné karavanové zrcátka?
Koupil jsem si loď s neni přes ni dozadu vidět. Díval jsem se na eshopech na karavanové zrcátka, ale vše je to na tvar zrcátek u osobáků. Něco co by šlo přidělat na Wranglera TJ jsem nenašel.
Zvažoval jsem předělat a prodloužit stopku bezdvéřovýh zrcátek, ale nemám ty vypouklé, takže v nich není moc vidět. Navíc na standartní stopce se třepou jak sfiňa, natož na prodloužené tyčce, to bude úplně v háji.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host