CB

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

CB

Nový příspěvek od Radek 66 »

CB do Wranglera.
Tohle je model CB čka možná vhodný pro ty, kdo mají málo místa na umístění základny v interiéru.
Základna o velikosti trochu větší než 2 krabičky cigaret je umístitelná kamkoliv, jen se zapojí anténa , +12 a majk, nic se na ní nezapíná, dá se schovat kamkoliv ( omezení je jen tuším kabelem 1,5-2m)
Veškeré ovládání a display je na majku který je pak uvnitř interiéru.
Navypadá to věru zle, dnes jsem to držel v ruce, i cena je vcelku rozumná.
Přílohy
prod_714_3645_5463.jpg
DSC00041.JPG
DSC00043.JPG
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Standa »

JO, moc pěkný. :todáš:
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Radku, kolik že to stojí?
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Radek 66 »

Tato CB radiostanice vyniká od ostatních unikátním řešením své konstrukce, kdy uživatelsky ovládanou část tvoří jen malá jednotka velikosti mikrofonu, ve které je i displej a veškeré ovládací prvky. Překvapivé je i množství funkcí:
- modulace AM / FM
- možnost přepínání třech barev podsvícení displeje
- Roger Beep
- Time Out Timer
- Beep Key - tóny tlačítek
- Automatický squelch ASQ
- Přepínání LOCAL / DX
Ona je to údajně novinka, tak že moc známé na trhu to asi není, stejně tak asi ještě nebude ohlas jak komu funguje.
Tady ji maj za cca asi 3600,-
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od radek »

Pěkná, nezvyklá. Takže opatrně:
- ta část do ruky bude asi těžší
- co když mi spadne? kolik stojí náhradní pohyblivá část, je k dostání?
- kabel existuje náhradní a kolik stojí - když se překroutí, nebo přecvakne?

Jak má být velká "malá" vysílačka - já mám 15x3,5x16 cm. Z frontu už téměř na brejle.

-------------
Tohle někdo máte??

http://baloush.cz/antenni-slucovac-cbfmlvmn-p-155.html

anténa je CB čková a rozdělí se to i do rádia. Ptal jsem se i RSC s kterými CB řešívám. Zkušnost je udajně taková, že pořádně pak nehraje nic. Existují i na tři zařízení - i na mobil.

Téma k probuzení Henryho - ten to umí a už jsem ho dlouho nečetl.
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od radek »

Další CB čko si jistě koupím jestli najdu kombinaci autoradia s CBčkem. Do otovoru pro rádio se zasune takové zařízení a je tam oboje. Proč se to více nevyrábí nevím. Zvláštní, že se to nechytilo. Vím o - YOSAN XRM 27A - ale téměř nejde sehnat a má zastaralé autorádio. Podobná ja Alan 318
obr.: http://www.cbradio.cz/cb/img/xrm27a.jpg
http://www.rigpix.com/cbfreeband/alan_318.htm
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Jirka »

Radku, kde to má reproduktor? tedy přesněji - odkud to mluví? Protože v Jeepu pokud nemáš CB přímo nad hlavou, tak většinou není nic slyšet - tedy při rychlé hízdě samo...... Takže obvykle je nutno dodělat externí repráček.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

I v JK ? V TJ to chápu ,tam nebylo nic slyšet už od osmdesátky i se střechou ale u JK bez střechy i dveří je skoro normální akustika i do 140Km/h.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Jirka »

:cheche: asi tě někdy svezu :wink: v mém JK je tolik předělaných záležitostí, že když je všechny sečteš, tak je to tolik aerodynamických ruchů, že není slyšet skoro nic... Mimochodem - samozřejmě mám tedy na mysli jízdu po dálnici, kdy si na delší cestě rád s někým povídáš, ale od těch ca 120 km není slyšet nic moc..... I když pravdou že já mám CB nad hlavou a tudíž slyším dobře - nevím jaké by to bylo, kdyby bylo třeba dole u řadící páky obrácené reprákem dolů apod.... Ale je fakt, že třeba manželku ani prcka na dálnici moc neslyším...... / ono to většinou je lepší :cheche: /
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Radek 66 »

No má to samozřejmě možnost externího repráčku, je tam myslím jack3,5.
Vlastní repráček to má v tom majku. Ta základna je opravdu určena k zabudování bez nutnosti dalšího přístupu k ni, pouze snad v případě servisu.
Kabel jsem si všiml že je na konektory na obou koncích, obdoba telefoního nebo PC linku, ceny jednotlivých dílů neznám, viděl jsem to v pátek poprve údajně jako nějakou novinku.
Ale prodává to tady u nás celkem známá firma Truck Shop, CB čka dělají hodně dlouho.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

Takhle sem vyřešil umístnění CB u JK. Původně jsem chtěl tu Lafayete Venus,co je na začátku,co má celý ovládání na mikeu a základní krabička je schovaná. Ale nějak se mi nechtělo dávat trojku+ za věc,o který ani nevím,jestli jí nutně potřebuju a bude mě to bavit.Tak jsem zatím vzal starší,malou DNT Strato Plus,která má jen nejnutnější funkce.
Umístnil jsem jí do středový schránky.Celý vedení je od spoda a je nacvaknutá s boku na držáku,takže se dá vymout bez demontáže středovýho tunelu.

Anténu tak,jak jí má většina lidí v USA na Wranglerech a i stejnou značku.Firestik FireFly.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jsem v CB světě úplná mimóza.Učím se kolm toho. Jak má bejt kvalitní příjem a co vše mám chytit,nevím.Zatím jezdím jen po Praze a na desítce slyším o dopravě i na druhým konci Prahy.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od meett »

harleji, v praxi nic moc moc, ale na oko je to fajn, krasa muzu bolest zen, nebo ako sa to zpieva .....
znam jednoho upravce na jizní morave... Krttka a potom jeste borata.... peknej kundolep

po lopate ... kolik CB se vejde do kastlíku?
kvalita tech co se tam vejdou?
s Lafaye´tem chytas max co vidis kolem sebe... a to není ono

uvazuj o kvalitnim CB a mas jinej rozmer zití
:todáš: :todáš: :todáš:
a s tím je i jiný umístení antény
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od meett »

abych byl konkretní .. tento víkend se koná predváděcí akce

Lafayet vysilacky v Bele pod Bezezem
na navstevu se tesí Digilive který Vám odladí CB na místě a všichni jsou zváni.

chlapi CB funguje do 5km minimálně.... jestli vám to tak nejde tak je něco blbě.

přijedtě a bude vyřešeno...... zdarma
:nototo:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

Umístnění antény u JK není kam jinam.Maximálně za rezervu. Krom toho,že to takhle má 90% lidí s JK v USA,tak jiný umístnění je nehezký.
CB mě netrápí a přesně mi stačí,že slyším co vidím. Nicméně,já slyším rozhovory kamioňáků i na druhým konciu Prahy a to není špatný,když je v Praze údajně špatnej příjem. Navíc u mě je požadavek aby CB nebylo vidět.Jednak kvli čistotě umístnění,protože takový to různý přišroubování s boku na tunel a nebo na palubu je dosti degustovní a druhak,parkuju na ulici a kolikrát i bez střechy a nebo dveří.
Takže buď takhle do kastlíku a nebo později dám Lafayette Venus.To je ideální řešení. je to variace na americkou Cobru 75 WXST a tu si tam taky dost chválí.
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Krtek »

Harleji že si z Meeta něco děláš. Ten rozumí vysílačkám jako já těm jeho vařečkám. Samozřejmě pro optimání funkci CB je potřeba upevnit anténu na kov, nejlépe o ploše alespoň 1 m2. Ale jak píšeš, všichni to vozí na SPZ nebo rezervě a stačí jim to. CB je primitivní zařízení a netřeba z něj dělat vědu. V dnešní době kdy se prodávají origo CB antény se už ani nic neladí. Já to na tu SPZ nedal jen pro to, že se bojím že v terénu zavadím anténou a zničím držák SPZ za 1900,-.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti