CB

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

Já si nedělám. Tak jak to mám,není můj výmysl a revoluční řešení.Jsou to už dávno vymyšlený a odzkoušený věci a jelikož jsem v tomhle absolutní amatér a neználek,tak to dělám tak,jako jiní ve světě. Jasně,chápu a vím,že třeba umístnění antény není nejoptimálnější ale tak,jak by to mělo bejt,je na Wrangleru absolutně neřešitelný a nebo tak krkolomě,že bych to radši neměl a dělal kouřový signály.
Jinak co se flexibilnosti takhle umístněný antény týče,tak na držák SPZ nemám moc velký vliv. Je dosti ohebná a dokonce i bez tý pružiny.Na fotce jí ještě nemám ale jinak teď už tam je. Nemyslím,že by bylo nějak reálný za ní se někde chytnout.
Přílohy
IMAG0170.jpg
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od cihlík »

No Harleyi v tomhle musim souhlasit s Meettakem, mas to pekne na pohled, nikde to nerusi, ale funkcnost asi nic moc :frown: .....taky jsem to pred 2 roky resil a jako naprosty amater jsem si nechal poradit od Henryho, Jirky a ostatnich zkusenejsich....abys mel dobry prijem a signal staci ti k tomu ta nejjednodussi vysilacka na trhu, dobra antena, naladeni anteny a co je nejpodstatnejsi jeji spravne umistneni!....kazda antena aby neztracela vykon musi mit protivahu....tj. kus plechu ke ktere je upevnena...optimalni je 1m2, coz je jaksi na wrangleru neresitelny problem :bit: :cheche: ....leda bys ji upevnil na haupnu....no kazdopadne na JK vzhledem k tomu ze lemy vepredu jsou plastove, tak ti zbyva krome haupny jedine upevneni na kovovy drzak rezervy, zadni dvere, nebo do kastle nekde nad zadnimi lampami, jak to mam ja nebo Jirka....neni to optimalni, asi jsme radi ze vysilame na 20-40 % vykonu anteny...ale tve reseni uchyceni do plastu je co se tyce ztraty vykonu na tom asi jeste hure...umisteni stanice do kastliku...no nevim, sice nezavazi, ale pokud nemas vyvedeny vystup do externich repraku v kabine, tak musis jezdit s otevrenym kastlikem, abys vubec aspon neco slysel, coz uz zadna vyhra neni :down: ....ale pokud jsi toto uz poresil a zvuk mas vyvedeny do repraku nekde nahore, tak to muze byt super elegantni reseni :wink: .....ja vzhledem k tomu, ze nevuvazuju o jezdeni se sklopenym celnim oknem jsem umistnil stanici k tomu kovovemu oku nahore uprostred ktere slouzi k pripevneni okna ke kapote pri sklopeni, veskere kabely mam pak skryte pod temi plastovymi lemy podel okna.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

Pořád si nerozumíme. To není můj výmysl,jen sem okopíroval,včetně použitý značky antény to,co má 90%lidí na JK-foru na Wranglerech. Já sem nikdy neříkal,že je to optimální ale mají to takhle většina v USA tak proč né tady? Navíc je to pro mě elegantní řešení. Držák rezervy se dá ještě zkousnout ale víc se mi líbí tohle.
To je jako s tou samotnou anténou.Skoro nikdo tam nepoužívá kovový natény s tím buřtem na její patě.Převážně tam maj všichni laminátovej Firestik ,kterej má cívku nahoře.Tady u nás jsem jen slyšel,že laminátový jsou na hovno. U nich ne?

Co se CB týče,psal jsem,že je tam jen prozatím,než si ověřím,že CB potřebuju.Pak dávám Lafayete Venus,co je celá schovaná pod palubkou a má komplet ovládání na majku. Ikdyby zůstala tahle v kastlíku,tak připojit externí reprák,je to poslední,nejjednoduší a nejlevnější věc na vyřešení.Zatím to nepotřebuju.A i ta Lafayete potřebuje externí reprák.
Každopádně,ukrytí a nenápadnost montáže je pro mě priorita.Nechci nikoho lákat do auta na "nákupy" .Parkuju na ulici . Navíc jakákoliv přídavná montáž vně interiéru je pro mě nepřípustá s dizajnovýho a estetickýho hlediska,podobně,jako navigace přicucnutý na čelním skle :fuj: . To je pro mě vrchol nevkusu.

Wranglery nejsou ideální pro kvalitní montáž antény CB. Mě stačí abych slyšel,co vidím.Nepotřebuju volat přes kopce,na to jsou telefony.Přesto slyším,co se děje na druhým konci Prahy
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

Ještě jedna věc. Ta anténa co tam mám,včetně koaxu,je pro použití na vozidlech,kde není možný zemění a nebo odrazová plocha.Je to NGP no-ground plane typ antény. Právě určená na takovouhle montáž ,nebo na plastový auta či lodě.

http://www.firestik.com/CatalogFrame.htm
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od cihlík »

OK, fajn, tak to je jina :todáš: ...to jsem nemel tuseni...bohuzel tohle ti ani vetsina lidi co prodavaji anteny a vysilacky jako alternativu nenavrhne :frown: ....narazil jsi na spravneho cloveka, anebo sis to dobre nastudoval :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

Jenom sosal na americkejch fórech a kopíroval jejich zkušenosti. Já o tom vím kulový
Já nezpochybňuju rady místních zkušených.Naopak! Mají pravdu ale taky vidím,že jsou i jiný cesty a taky jsou od lidí,co třeba CB hodně používaj a zrovna tam u nich je to pro ně i důležitej přístroj.Přesto to mají jinak,proti místním zvyklostem. Mě dizajnově blíž.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

Nedalo mi to a tak jsem zkusil umístnění antény na držák rezervy,podél nohy třetí brzdovky. Koupil jsem od Firestik držák antény,jejich koaxiál s fireringem a na vrch od nich metrovou anténu .
Hned jak jsem to namontoval,tak jsem byl spruzenej jedním nedostatkem,který mě předtím nedošel.Kvůli anténě nemůžu zavřít zadní vrata když je vyklopený okno. Se softopem to může bejt jedno ale s hardtopem je to dost pruda už jen při nakládání věcí do kufru,někde,kde je auto lehce nakloněný. To se vrata furt zavíraj a když jsou plný ruce a jde se od auta,tak nevím,jak bych to řešil abych neulomil anténu a nebo nedokurvil těsnění okna. No budíž,už to bylo namontovaný a nataženej kabel.
Druhý mínus.Anténa jde v dost malým prostoru mezi rezervou a stěračem.Při prudkým brždění nebo hrbolech,bude asi brnkat do stěrače. Nevím,jak bych to dlouho vydržel.
Třetí pruda a asi nejzásadnější a neřešitelná.Anténa přečnívá střechu asi o 20cm. Nevjedu tak do žádný podzemní garáže. V pátek jsem projížděl pod letňaským Tescem u Kiky,kde se dá garážema zkrátit cesta,jak sem zvyklej.Je tam 2,10m. Pod první hrazdou jsem projel.Při výjezdu dostala anténa pěknou prdu! A to u těhle antén Firestik je na konci pod krytkou štelování antény a hned pod ní je cívka.
Takže sem vyzkoušel příjem a je to asi ne stejno s boční montáží na SPZ. Tam je anténa na úrovni střechy a ničemu nepřekáží. Nemusím jí kvůli ničemu sundavat ani v myčce.
Přílohy
10-12-11_1009.jpg
10-12-11_1008.jpg
10-12-11_1013.jpg
10-12-11_1012.jpg
10-12-11_1006.jpg
Naposledy upravil(a) Harley dne 11 pro 2011, 23:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

ještě dvě:
Přílohy
10-12-11_1011.jpg
10-12-11_1010.jpg
Honza1

Re: CB

Nový příspěvek od Honza1 »

Harley píše:Jenom sosal na americkejch fórech a kopíroval jejich zkušenosti. Já o tom vím kulový
Já nezpochybňuju rady místních zkušených.Naopak! Mají pravdu ale taky vidím,že jsou i jiný cesty a taky jsou od lidí,co třeba CB hodně používaj a zrovna tam u nich je to pro ně i důležitej přístroj.Přesto to mají jinak,proti místním zvyklostem. Mě dizajnově blíž.
Tomáši, na jakym jseš kanálu, dnes jsem tě zkoušel lovit na 10 a 4 a nic...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

Hehe! Když to mám zapnutý,tak desítku.Vůbec mě nenapadlo,že by mě někdo volal. Dneska byl den! Jen cestou od krámu na pavlák a zpět,jsem potkal čtyři JK. Včetně Tebe.
Cestou tam jsem jí měl zapnutou ale nazpět už ne.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Nový příspěvek od Harley »

V sobotu jsem měl možnost vyzkoušet mojí CB sestavu v reálu. Na jízdě Prahou jsem zapnul CB na 4.kanál a všechny,co žvanili do éteru jsem dokonale slyšel. A podle odpovědí,byl jsem slyšet i já. Přesně pro tenhle účel jsem CB dal,né abych volal a poslouchal někoho v tramtátii ale abych se domluvil s těma,který vidím a nebo jsou v koloně kolem mě. Na další kontakt je lepší telefon,bych řekl. :wink:
Takže tahle anténa a i umýstnění super. Minimálně pro mě. :todáš:
Honza1

Re: CB

Nový příspěvek od Honza1 »

:todáš: :todáš: :todáš: už se taky těším :hopsa:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host