Terénní trailery za wranglera

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Čaute všici :wink: Naruším tu zimní okurkovou sezénu a hodím tu odkaz na zajímavé trailery a nadstavby na wranglery, myslím že je to dost zajímavé.....kdybych měl ty love, a potřeboval bych rozšířit své mizerné přepravní kapacity, tak bych se vážně rozhodoval jestli si nepořídit něco takového podobného místo autobusu, nebo expediční zahrádky :wink: ....maj to kurnik dokonce i se stanem, to asi obšlehli od Laca a jeho Made in USSR :wink: .....líbí se mi jak to mají bytelně postavené, i uchycení k tažnému...takže konečně pořádné křížení náprav :-D :todáš: :hopsa: :cheche: ...a dokonce to je i vodotěsné :wink: ...nevíte někdo jestli se něco podobného nedá sehnat i v Evropě?...popř. neznáte nějakého nezaměstnaného nadšence, či firmu u nás, která by se pokusila něco takového zkonstruovat a přivést do reálu za rozumnou cenu :wink: ...mě se to teda líbí moc :todáš:
http://www.adventuretrailers.com/index.php
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Anebo když je člověk šikovný a má k tomu dostatečnou trpělivost a náčiní :wink: ......
http://www.wildyoats.com/off_road_trailer_build.htm

Harleyi nechceš to prubnout a vytvořit nějaký prototyp?.....ty jsi takový kutil :wink:....rád se něčemu přiučím a nechám inspirovat :wink:
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od Laco »

Cihliku,

podme niekoho ukecat spolocne, vyroba viacerych kusov bude pravdepodobne lacnejsia. Moj jedinecny stresny stan na kolieskach ma totizto silne inspiroval. Behom tyzdna budem mat doma tento stresny stan http://cartopcamper.com/ . Toto je typ stanu, ktory sa casto pouziva, ako nadstavba offroad privesov. A samotna vyroba privesu podla mna nepredstavuje vazny problem. Ina kava je homologizacia. V kazdom pripade, keby sme dali sily dohromady a vytvorili spolocnu objednavku viaceri, mozete so mnou pocitat.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od Standa »

Zdarec kluci,

Něco bych pro Vás měl, možná jen inspirace.... :cheche:
Přílohy
_vyr_200plachta-na-prives-Jeep-s-hvezdou2.jpg
_vyr_471254-prives-vlek-Willys.jpg
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od Henry »

No Laco teda rozkládat a skládat každý den by se mi to nechtělo. Ale pokud to nebude na střeše auta, tak to bude o dost jednodušší. Však jožin či doktor by ti to mohli vysvětlit lépe ....

tožtak už se těším, až s tím přijedeš.
Ale teď vážněji, mám známého, který vyrábí přívěsné vozíky za auta s řadou vylepšení a možností skládání a samozřejmě bohatými zkušenostmi s homologací. Tak bych mohl asi řadu věcí zjistit a nebo by se třeba ten jeho podvozek dal využít jako základ ...

tožtak
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Coby malitel "krátkého" (Hugo-neber to osobně :wink: ), o prostoru navíc přemýšlím téměr každý den. Jen nevím kluci, bude-li to v terénu praktické? Po zkušennostech ze tří výletů... Mluvím teď o Off expedicích.
Co na to naši expediční experti? Tome, Meette, Jožo.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od PETARDAK »

Zdravím :tožvitaj: tady: http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=35991 sa "TO" už řeší delší čas, tož kůkni
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od Harley »

Cihlíku,já o tom neuvažuju ale už sme tady někde o tom mluvili.Mě se ty přívěsy líběj.Ale cena toho Moparovýho je s mýho pohledu děsná ale je parádní. Naopak mě velice nadchly ty ruský přívěsy(nebo DDR?) co tu jezdívaly. Já bejt před potřebou takovýho valníku,tak se určitě pustím do přestavby tohohle.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Jen mě to tak napadlo Harleyi, ty vždycky něco vymýšlíš jak co vylepšit, tak jsem se jen zeptal jestli nemáš náhodo už něco v merku :wink: ale fakt mě to láká čím dál více, některé vozíky jsou fakt vychytané do detailu :wink:
http://www.youtube.com/user/ATChaser#p/u/36/G3Py4mxDbJU
A tady pro Semišáka přikládám nějaká videa průjezdnosti takových offroad vozíků terénem :todáš:
http://www.youtube.com/watch?v=99aqrZy_ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=jWY99M7t ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=u4j_Rm32 ... re=related
paráda :wink:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Samozřejmě uvažoval jsem taky jen o vlastní výrobě...protože originál stojí fakt pálku :frown: ...chce to jen vymyslet konstrukci - rám, podvozek, uchycení tažného pro lepší jízdu v terénu, přidělat kolejničky s bedničkama, mini LPG kuchyňku :cheche: , zásobníky na vodu, kanystry, bednu s nářadím, na vrch zahrádku pro stan...dalo by se toho vymyslet :wink: ....ale kdyby nás do toho šlo více, tak bychom se třeba mohli pak dostat na zajímavou cenu, nejdražší je vždycky něco vymyslet, tak potom, kdyby toho bylo víc, by se to mohlo rozpočítat :wink: :todáš: ....kdyby se to dostalo na cenu originál střešního stanu, tak proč ne :wink:
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od Laco »

Harley píše:Cihlíku,já o tom neuvažuju ale už sme tady někde o tom mluvili.Mě se ty přívěsy líběj.Ale cena toho Moparovýho je s mýho pohledu děsná ale je parádní. Naopak mě velice nadchly ty ruský přívěsy(nebo DDR?) co tu jezdívaly. Já bejt před potřebou takovýho valníku,tak se určitě pustím do přestavby tohohle.

Harley : to o com hovoris, je moj "stresny stan na kolieskach" , ako som tuto vec

http://www.jeepwrangler.cz/akce/2010/ja ... _1056.html

interne pomenoval. Prestavat by to asi islo, myslim si vsak, ze by to nebolo vzhladom ku konstrukcii to prave orechove. Chce to pevny ram, poriadne odpruzenie a uplne ine riesenie kastle. Moj SKIF nic z tohoto nema a skor, ako to totalne prerobit by som radsej isiel do vyroby noveho.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od Laco »

Henry píše:No Laco teda rozkládat a skládat každý den by se mi to nechtělo. Ale pokud to nebude na střeše auta, tak to bude o dost jednodušší. Však jožin či doktor by ti to mohli vysvětlit lépe ....

tožtak už se těším, až s tím přijedeš.
Ale teď vážněji, mám známého, který vyrábí přívěsné vozíky za auta s řadou vylepšení a možností skládání a samozřejmě bohatými zkušenostmi s homologací. Tak bych mohl asi řadu věcí zjistit a nebo by se třeba ten jeho podvozek dal využít jako základ ...

tožtak

Henry, diky, tento nazor som pocul a aj s nim suhlasim. Pomer cena/vykon tohoto stanu /nekupujem novy/ je vsak natolko vyrazny smerom k cene, ze som sa rozhodol tento stan kupit. Do buducnosti pocitam s umiestnenim tohoto vyklapacieho stanu na prives, a pripadne so zakupenim niecoho "lepsieho" na strechu . Ved uvidime.

Neskusil by si "natuknut" Tvojho znameho a dat sem info ? Odkedy jazdim s tym mojim ruskym zazrakom, stalo sa z TJ auto s prebytkom priestoru, takze by som rad na toto nadviazal s vozikom, ktory je viac offroadovy.

Takze tak :wink:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od Radek 66 »

Možná i něco takovýho. :todáš:
By mohl někdo tahat sebou :bufet: :čuně: :pako:
Přílohy
med_D132%20(Medium).jpg
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od meett »

zdarec,

me se to taky moc líbí ale.......
- tolik věcí že musíš mít přívěs to je tak na víc jak měsíční expedici někam kolem světa.
zjistíš že at jedeš kamkoliv tak zase tolik tohoi místa na 14 dní nepotřebuješ
- v terénu bych to za sebou mít nechtěl
..... jízda na boční náklon i malej ti to bude stahovat i auto
..... technictejší přejezdy kdy jde o cm s tim taky nedáš
..... a otáčet se někdy na pětníku , kdy máš kolem sebe tak místo tak že tam nepprojde ani člověk
..... a je to vratký .kvuli prujezdnosti musíš udělat vysoko těžiště --- je to vidět i na těch videech
..... zkopce te to bude neskutečne tlačit a přebíhat
..... do kopce zase držet tak že si budeš myslet že táhneš celou kolonu a věř že kolikrát si musíš pomáhat i očima
..... takový rozhoupání v bahýnku nebo sněhu taky není ideální
..... v neposlední řadě než vychytáš ten rám a podvozek, aby to bylo funkční .... tak tech vozejku par uděláš .
a časem zjistíš že seš cenově někde jinde. tady by mohl nejlíp popovídat o zahrádce doktor. V tom terénu to dostává pěkně na prdel.

Ale jak říkám je to hezký taky jsem o tom přemýšlel.
Cihlíku pojed jednou na Expedici a uvidíš , možná změníš názor
Lacinko představ si to táhnout za sebu jen v Tisovci???

A na rodinou expedici bych radsi tahnul klasika karavan.. a nebo jen trosku vzhledově doladil něco hotovýho jak říká Harley

Takže co senevejde do auta není potřeba brát:-)) ajak by řekl Jirka i TJ je velkej nákladák


Tak to vidim já
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Terénní trailery za wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Meeťáku beru, ale ty jsi jiná liga :wink: .....a navíc ty máš dlouhého :wink: ...ale pro krátkého JK, kde navíc 3/4 prostoru vzadu zabíra LPG bomba je to docela elegantní řešení a navíc stále tahat věci přes přední sedačky a zpět není taky zrovna luxus...no pro expedice kde jezdíš furt v terénu nahoru a dolů, přejezdy, sjezdy, boční náklony to věřím že to může být o hubu, ale pro víkendovou akci s kamarády někde u nás super ne?....prostě přijedeš, odpojíš, necháš v základně a jezdíš s prázdným autem :wink: ...docela jsem Lacinkovi záviděl a to má obyčejný vozík 25 let, nebo kolik starý :wink:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti