Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Jirka »

Zadní stabík??? :eek: S tím jsem v životě nejezdil..... Pár se mi jich doma válí, kdyby někdo potřeboval :lol:

Jo, z Granda bych ho taky nesundal, ale u Wranglera jedině bez..... :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

Jen pro zajímavost. Zadní stabík Jeep nedával u XJ Cherokee už s fabriky,když auto bylo objednaný s tažným a nebo Up Country podvozkem.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od cihlík »

Zdravím všechny, když tak pročítám tohle fórum, tak mě napadlo jestli náhodou někdo nemáte zkušenosti s odpojování stabilizátorů u JK? ...chová se to podobně jako například u TJ, když to má taky vinuté pružiny?....koukal jsem že většinou máte JK dlouhány, tam asi trvale demontovat stabilizátory je o zdraví, nebo se pletu? Abych řekl pravdu, tak ani nevím jestli je tam mám :lol: , ještě jsem dolů moc nelezl :rolleyes: , ale díky za popis jak to vypadá, snad to už takhle najdu...nerad bych pak případně, jestli se k tomu odhodlám, odpojil něco jiného :lol: A nemáte někdo tušení na kolik příjde ten odpojovatelný předek, moc jsem to na netu nehledal, ale na ebayi na mě vypadla nabídka na nějaký elektronicky odpojovatlený na JK za 1250 USD :eek: ....to mi příjde celkem dost.....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

Je úplně jedno jestli to je JK -TJ -ZJ -WJ,všechny maj v principu stejenej podvozek a u všech je odpojení stabíků nutnost do terénu.Krom toho,že s odpojenejma šetříš konstrukci auta,tak hlavně auto projede nevídaný a jízda v terénu je v jiný dimenzi. Né nadarmo to má Rubicon v základu..
To jestli někomu vyhovuje jezdit bez nich i po silnici,je každýho věc .Bez předního je to spíš sebevražda ale do terénu jedině bez.
Na zadek se odpojovače neprodávají.tam se počítá s tím,že buď se oželí trochu křížení a nebo že to má každej vyhozený stabilně. Je tam i blbej a nepraktickej přístup. Na předek je toho v nabídce mraky v cenách asi od 100Usd výš. Ty elektronický jsou finanačně nesmysl a co vím,tak to prodává jen Mopar.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od cihlík »

Harleyi dík :up:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re:

Nový příspěvek od Ondřej »

Jirka píše:A ještě znovu dodávám že YJ s listovýma perama nemá na zadku stabilizátor vůbec. Ale listový pera jsou samozřejmě něco jinýho.
Jezdím už rok bez předního stabilizátoru a je to v pohodě :up:
Ty listy to fakt udržej
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

U listů je to jinak. Ty v podstatě nepotřebují ani tlumiče. Mají vlastní tlumící schopnost.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Ondřej »

Jo jo. Jak říkáš,zlatej kočárovej podvozek. Komfort na silnici sice nic moc,ale je to jen si zvyknout. :wink:
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

No Ondřeji, budu trochu oponovat :wink: . Zlatý kočár možná jo :up: , ale "komfort na silnici nic moc", schopnosti v terénu taky nic moc :cool:, kromě "zlata" a nepotřebnosti stabíků jiný výhody nevidím. :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

Jj. U Cherokee mě teda zadní listy taky moc nebraly.Jsem rád,že je nemusím mít,stejně jako bubnový brzdy.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Ondřej »

Michal - Semiš Breznický píše:No Ondřeji, budu trochu oponovat :wink: . Zlatý kočár možná jo :up: , ale "komfort na silnici nic moc", schopnosti v terénu taky nic moc :cool:, kromě "zlata" a nepotřebnosti stabíků jiný výhody nevidím. :wink:
To je ještě nadšení z prvního Wranglera :lol:

Až ho poladím a přebuduju možná z něj bude model YK :cheche:
Napadá mi jediná výhoda - snížení váhy o 10 kg :up:
elvis

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od elvis »

Tak jsem u mého TJ taky demontoval zadní stabilizátor. Na asfaltu pouze při brždění se mi zdá, že lehce táhne doleva, v terénu komfortnější, už ho tam zpátky dávat nebudu.Dneska jsem zjistil, že mi něco dole na podvozku lehce klepe. jsou to vymačkaný gumy na předním stabilizátoru, ty na té tyčce s kul. čepem jsem nedávno vyměnil(pouze ty železný pouzdra, který byly vyrezlý a vaklalo to v tom šroubu a částečně i v těch gum pouzdrech). Takže sbabík pujde dolů a než to opravím, tak alespoň vyzkouším jízdu bez něj.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Laco »

Elvis, na Islande som odtrhol predne stabiky snad hned druhy den, a odtrhol som ich aj na roznych "gastro" akciach uz niekolkokrat. Lenze doteraz som ich vzdy poctivo menil. Na Islande som nemenil a odvtedy jazdim bez nich /cca 9 T km/ a je to uplne v pohode. Pravdou je, ze mam vymenene pruziny a teleskopy.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

Task konec konců stabilizátory jsou pro jízdu na silnici. Nechat je do terénu,je jak jezdit na silničních pneu v terénu. Krom toho,zapojený stabíky ničí komponety podvozku a zvyšují kruty do rámu a kastle. Takže kurvení celýho auta
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Souhlas s názory o jízdě "vepředu bez", s tou poznámkou, že odpojený stabík zhoršuje schopnost auta při extrémním bočním náklonu. Na to dejte bacha.
Osobně mám, a často používám, mechanicky odpojitelný přední stabík od TerraFlexu. Co se týká funkčnosti, nemám s ním žádný problém. Jediná vada na kráse je, že ramena jsou vyrobena z "bláta" a tak jsou v něm dnes (po cca 30 000 km) poměrně veliké vůle.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host