Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
elvis

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od elvis »

Laco píše:Elvis, na Islande som odtrhol predne stabiky snad hned druhy den, a odtrhol som ich aj na roznych "gastro" akciach uz niekolkokrat. Lenze doteraz som ich vzdy poctivo menil. Na Islande som nemenil a odvtedy jazdim bez nich /cca 9 T km/ a je to uplne v pohode. Pravdou je, ze mam vymenene pruziny a teleskopy.
Na ty pružiny a tlumiče jsem taky myslel, jestli se něco nemilého nepřihodí při maximálním křížení, mám na mysli standartní podvozek a kola.
Ještě jedna otázka, kolik by cca stálo poštovné z Quadratecu za ty odpojovací tyčky sbilizátoru? Stojí 149 dol.U nás jsem je viděl někde za necelých 8.000 Kč.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

Quadratec má docel adrahý poštovný(né on ale společnosti,se kterýma on spolupracuje) Já to odhaduju na nějakých 100-150Usd. Pak ještě plus clo a Dph.
elvis

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:Quadratec má docel adrahý poštovný(né on ale společnosti,se kterýma on spolupracuje) Já to odhaduju na nějakých 100-150Usd. Pak ještě plus clo a Dph.
Tak to na to kašlu a udělám to jak píšeš ty, už jsem si označil místo kde vyvrtám díru ,vyříznu závit(a nebo tam přivařím matky s tím závitem co mají ty orig.šrouby) a přišroubuju táhla.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od elvis »

Pro klid mé duše se ptám, zadním stabilizátorem je myšlena panhardka? Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

Ne.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od elvis »

Harley, dík za odpověď, v tom případě asi můj TJ 2.4 r.v.2006 asi zadní stabilizátory z výroby již nemá, jelikož nic jiného co by se tam dalo odpojit není a evidentně předchozí majitel z Německa v terénu nejezdil, takže nepředpokládám, že by něco odpojoval.
???
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Tom »

nee, standartní výbava má i zadní stabík. takže někdo jej demontoval...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

Zadní stabíky se stejně neodpojujou a snad ani neexistuje odpojovací kit na to. Buď se nechaj,jelikož zásadně neomezujou křížení a nebo se rovnou dají pryč,protože do silničních vlastností taky moc nezasahujou
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:Zadní stabíky se stejně neodpojujou a snad ani neexistuje odpojovací kit na to. Buď se nechaj,jelikož zásadně neomezujou křížení a nebo se rovnou dají pryč,protože do silničních vlastností taky moc nezasahujou
Špatně jsem se vyjádřil, tím odpojením jsem měl na mysli demontování.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory - odpojovat, demontovat?

Nový příspěvek od Harley »

Zadní Ti chybět nebude.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host