Zimní pneumatiky

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Murphy

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Murphy »

Zdravím, já osobně jsem pro ty druhé zimní pneumatiky. Opravdu to není GY ale Dunlop a parametry jsou mnohem lepší než u těch zimních pneu yokohama. Hlavní výhodou je směrový dezén ve tvaru V a velmi husté lamelování. Na tomto webu jsou i celkem cenově přijatelné.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Ondřej »

Mám SJ6 na svém wraníku a zima byla na nich byla luxusní mám :todáš: Rozměr 275/75 R15 a je to fakt pecka. Akorát ze sjezdovky mě vyhodil chlap od Horské služby :bit: . No nic asi maj něco proti Wranglerum :nototo:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Radek 66 »

Tak to vidím prvně že existujou Dunlop Grandtrek SJ6 v rozměru 275/75R15
Zatím jsem viděl maximálně 265 v 15" a 275 ale jen na 70 v 16 ".
Měl jsem je na TJ čku v rozměru 265/70R15, kupodivu byly stejně velký jako 31X10,5R15 ačkoli by podle kalkulátorů měly bejt ty SJ6 ky menší.
http://www.jeep-club.net/graphics/owner ... la-010.jpg
při této šířce už to ve vyšším sněhu nebylo nic moc, vlastně můžu říct že BFG A/T se chovaly obdobně.
NA ledu jsou ale lepší.
Dneska zpětně tvrdím, že kdo chce mít na TJ jedny univerzální gumy, je asi BFG A/T nejlepší volba.
Jinak na Grandu HEMI mám Nokian Hakkapellitta SUV 5, a to je zcela jiná liga zimních pneumatik.
Grandama jezdím víc jak 10 let a lepší zimní pneu jsem zatím neměl.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Ondřej »

Máš pravdu jsou opravdu 265/75R15 trochu jsem se přehlédl, ale i tak na ně nedám dopustit pro jejich vlastnosti. :todáš:
Uživatelský avatar
Remi
hodně velkej kecal
Příspěvky: 174
Registrován: 13 říj 2010, 21:21
Bydliště: Praha/China
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Remi »

Měl jsem BF Winterslalom 215/75/15 na mé YJ, a já jsem šel 30 centimetrů sněhu bez problémů. koupil na www.goodwheel.de :pako:
elvis

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od elvis »

Mám na Jeepu Cooper STT, které jezdím celoročně, mají ale označení M+S,( vloni se mi v zimě osvědčili). Ale co letos s tou novou vyhláškou?, asi nebudou z hlediska té vyhlášky, považovány za zimní pneu, což by mě pěkně nasr.

???????????????
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Harley »

M+S = zimní pneumatika. Alespoň dle zákona. Takže po týdle stránce můžeš být v klidu.Já je jezdím už třetím rokem a to už byla vyhláška o zimácích na některých úsecích.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Ondřej »

M+S mám i na BFG M/T KM 2 M+S = Marast a Sajrajt (Mud and Snow), ale M/T do sněhu nic moc dokud se neprohrabou na ten sajrajt. :blééé:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Harley »

Všechny M/T a A/T jsou značený jako M+S (bláto + sníh)

Osobně mám a M/T velice dobrou zkušenost právě na sněhu.Jsou lepší než zimáky ale zdůrazňuju,v zimě jen na sněhu. Na břečce,mokru a namrznutu je to podstatně horší.
Maty

Re: Zimní pneumatiky

Nový příspěvek od Maty »

Ahoj, já jsem tuto zimu jezdil na Barum Polaris 3. Je to dobrá volba v poměru cena/výkon.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host