Jak vyřešit stan na střechu

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
LUKI

Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od LUKI »

Vážení, chtěl jsem se Vás zeptat jestli někdo z Vás používáte střešní stan , a jak to máte pořešené v případě softtopu. Jestli někdo máte nějaké tipy a obrázky prosím sem s nimi, musím něco vykutit. Na hrdtop je mi to jasné, ale rád bych zachoval možnost sundání střechy současně s namontovaným stanem, dííííky :wink:
LUKI

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od LUKI »

ježkovy zraky, nerad bych aby si to bral někdo osobně, ale mám kapánek jiný vkus :lol: .

Pořeším to tím hardtopem, hold když se pojede dál na delší dobu přehodím střechy, tohle lešení si na auto nedám v žádném případě :lol:
LUKI

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od LUKI »

ono to stejně bude vypadat podivně velmi :lol: .

Teď jsem našel origo nosič od Thule na hardtop, nemusí se vrtat, je to do žlábku a cenofka do 3 tis. .
Stejně když namontuju stan na to lešení tak tu střechu neotevřu, u HT mi půjdou dolů aspoň ty přední dvě okna :up:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od Henry »

No on Robin ve své skromnosti zapoměl ještě na své unikátní řešení střešního stanu na hardtopu svého auta.
A tak ho bez jeho svolení uveřejňuji viz. foto níže ,,, :cheche: :cheche: :cheche: řekl bych, že uvedené foto je velmi inspirativní a názorné (prý 2+1) ... :up:

tožtak

Obrázek
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od Henry »

no dost srandy .... já to měl na Sardinii vyřešeno asi takto viz. fotka, což je moje drobná úprava docela osvědčeného způsobu a jak správně píšeš, máš-li stan, stejně střechu nesundáš .... :up: takže bych se nějakýma Thulema vůbec nezabýval a navíc bych měl pochybnost o nosnosti střechy při přichycení do těch žlábků zejména při dynamickém namáhání při jízdě.

tožtak

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od Standa »

Henry pěkný :up:
Vidím žes byl dost naloženej. :lol: :cheche: :up:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od Henry »

No Stando, to teda vidíš sakra dobře .... Pardál furt brečel, že mu mám sklopit přední světla, když jel přede mnou a my se schovávali v jeho pytli :up: dozadu mi nevlezla ani noha v sandálech. když jsem chtěl vylézt na zadní kolo a mrknout do stanu. Taky jsme s Milenou s tím naším 2,5 motorem brzdili celou kolonu, ale s kopce jsme to doháněli. No bylo toho dost, tipuju to tak na 200-250 kg materiálu (jen stan má cca 50kg), nějaký to pivo, lednice, expediční bedna, jídlo, konzervy, frgále, klobásky, špek, slanina, 12 plastových lahví s pitím, 2 kanystry s vodou, židličky, stolečky, pomocný stan, jeepovice, naše proslulá almara se šuplíkama (která se mimochodem dost osvědčila na tento typ expedice) a tak ... však to znáš :up:
No však už chystám zkrácení diferáků na 4,11 snad to bude lepší ... :up:

tožtak
LUKI

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od LUKI »

Takže Vážení včera jsem objednal thule, dnes přišlo, a na howno, sice píšou že je to na jk, ale k ničemu opravdu maximálně na lyže na stan to není. On ten žláběk na HT je krátký, jen nad dveřma tudiž ty nosiče by byli od sebe vzdálené jen maximálně padesát čísel :blb: , jdu shánět jiné , od besttopu existují origo , ale dostupnost ve hvězdách.
LUKI

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od LUKI »

No uvidíme, u Neumanna si mě pozvali na dílnu, a že by udělali hagusy na míru s třemi opěrnými vrtanými body do střechy, tak snad to dopadne :wink:

Ještě jsem koukal do techničáku, a zatížení střechy píšou 0 :eek: . Tak jsem zvědavý jestli to vůbec ta střecha unese, enbo mi to někde ulítně :question:
FAJER

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od FAJER »

tak tuto temu som ja riesil taktiez , a samozrejme presiel som mnoho variant u kadekoho...
ani jedna mi nesedela a vrtanie HT ako nosnej casti ... skusil som po svojom.. :

Obrázek Obrázek Obrázek

a taktiez som to nasadil a skompletoval pre znameho .
cely system je variable a je mozne chodit ako len stan , pripadne iba zahrada , komplet, uplne bez - zostanu na HT stuple.

Obrázek Obrázek Obrázek

ma to cele par kg, nieje to ako trubkova konstrukcia a neni to obludne.
LUKI

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od LUKI »

Takže vyřešeno, včera jsem se stavil s autem po dohodě k firmě neumann do prahy, kde sy poměřili střechu. Udělají hagusy na míru do týdne a rovnou mi to tam i namontují, takže kdo by potřeboval hagusy na dlouhé Jk tak v praze vám už je bez problému udělají :wink:
Marek
brňáci
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2009, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od Marek »

Můžeš sem pak hodit nějaké foto, kontakt a první dojmy? Také o něčem na střechu uvažuju. Dík
LUKI

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od LUKI »

Jasně Marku pak podám info i foto. Jediná věc se kterou budu zápasit je asi celková výška, auto bez stanu má teď nějakých 208 cm, takže se stanem hagusy a příčníky to bude někde kolem 2,5 m , takže takový menší náklaďák :cheche:
Marek
brňáci
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2009, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od Marek »

Teď jsem na to zrovna myslel, ja to mám zatím ve standartu, ale chci to zvýšit o 2,5 ", pak plus ty hagusy . . . :eek: :lol:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit stan na střechu

Nový příspěvek od Henry »

No ogaři, když mrknete popř. na foto co jsem dal na minulé straně, tak naše výška byla na 31" kolech ale bez liftu a s trubkovou konstrukcí 218cm, takže jsme se vešli bez problémů na trajekt mezi normální auta, ale je to taky o typu a výšce stanu .... takže 250cm snad nehrozí :cheche:

tožtak
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host