Willys - první dojmy

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Jeepů CJ a starších modelů

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Standa »

Přátelé, kamarádi,

Jak asi někteří víte, v sobotu jsme se s Ivkou stali novopečenými majiteli "dědečka" Willyse MB 1942.
Protože nám Robin již zprovoznil naše forum, nedá mi to abych se s Vámi nepodělil o první "zajímavé" dojmy a zážitky z tohoto stroje.
Auto je krásné, po kompletní renovaci provedené snad poctivě v SRN a dá se říci, že jsem si jeho pořízením, jak krásně prohlásil Jirka Čejka, splnil "generační klukovský sen".
Pokud budete zvědavi na pár prvních fotek tak jsou ve fotogalerii : http://www.jeep-wrangler.cz/clenove/sta ... index.html

Tak a teď tedy konečně k těm prvním dojmům : :eek: :lol: :eek:

Již samotný nástup a výstup z vozu je poměrně velkým dobrodružstvím, protože tohle auto tedy nebylo stavěné pro mojí postavu. :lol: Věnec volantu mám zaraženej někde mezi gulema a břichem, nohy necpaný tesně pod volantem, no zkrátka žádná Paříž. :cheche:

Dalším zážitkem je uvedení motoru do chodu. Startovat se dá jen v otevřených, nebo dobře větraných prostorech (a to ještě pokud není nablízku např, sušící se prádlo), jelikož první minuty přupomínají zatopení ve starých kamnech a polovinou naší ulice se vinou oblaka dýmu. :rolleyes: :lol:
Vše je to doprovázeno výraznou zvukovou kulisou, rachot motoru, vše se třese. Při přidání plynu se ze všech stran linou různé zvuky na které není člověk normálně zvyklý a neznalému se zdá, že každou chvíli se něco musí stát (něco upadne apod.) :eek: Zařadit jedničku bez přepočítání zubů je téměř nadlidský výkon. :lol:

To ale ještě nic není, to nejlepší přijde ve chvíli rozjezdu. O samotné jízdě se dá říci, že je skutečně "ďábelská". Na každý nájezd do zatáčky je nutné se důkladně připravit, :cheche: vylovit tu správnou rychlost, nachystat ruce k ovládání volantu a ještě najít spínač blinkrů pod palubkou. :lol:
Nemluvím o tom, že spolujezdec "Ivka" má v levotočivých zatáčkách dost strach aby nevypadla. :cheche:
Projel jsem se zatím jen u nás v ulici, ale myslím, že na jaře budu muset absolvovat cvičné jízdy na odlehlých silničkách s minimálním provozem abych vrtochům a záludnostem tohohle auta přivykl. :up:

Faktem ale je i to, že Willys má i některé luxusní vychytávky. :eek: Například 1 x uzamykatelná schránka v zadním nadkolí, sklopnou kontrukci sedáku spolujezdce pro snadnější nástup do zadních prostor vozu, a to nejlepší nakonec - ruční stěrače na kličku - to je naprostá bomba (to když viděla Ivka tak se neudržela smíchy). :cheche: :cheche: :cheche:

Zkrátka tohle auto chce obrovskou dávku nadšenectví, široké srdce plné pochopení a fyzickou i psychickou odolnost účastníků jízdy. :wink: :up:
Má to ale i pozitiva, když do toho člověk sedne má takový nějaký jiný pocit, který se nedá asi ani úplně popsat, ale musí se zažít. :up: Má to svoji duši a přes veškerá úskalí je to prostě zážitek.

Moje řádky berte tak trochu s nadsázkou, chtěl jsem abychom se v hektické předvánoční době trochu zasmáli. :cheche: :up:

PS - naše první nedělní vyjížďka s Ivkou skončila dotažením na laně, jelikož došel benzín, přestože měřák ukazoval, že je téměř plná nádrž. :question: :eek: :lol: No zkrátka jen moucha. :up:

PS - prosím ještě o pomoc pokud někdo z Vás něco nepotřebného vlastní. Díky

http://www.jeep-wrangler.cz/bazarek-k.html

Tak přreji všem v předvánočním čase hodně klidu a pohody.
Naposledy upravil(a) Standa dne 19 pro 2008, 11:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Harley »

Tak Stando,to je libovec! :up: Od mala mě tohle auto bere a to že mě zajímaj Jeepy,je díky jemu!
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Birddog »

:cheche: Vidím, že náš greenhorn potřebuje poradit. Tak za prvé : veškeré ukazatele nejsou pro informace. Ukazatel paliva taky ne ! Palivo se měří tak, že strčíš paži do nádrže a pokud máš ruku mokrou jen po zápěstí, je třeba tankovat. A vůbec, ogare, jak to, že vyjíždíš s prázdným kanystrem na zádi ? Myslíš, že ten je pro ozdobu ? Desítku v něm musíš mít vždy. Ruční stěrače jsou BUDOUCNOST ! Máš tolik variant provozu, jaké Ti sebelepší elektronika nedá. Na kouř a smrad mi nesahej ! Já když se 1x za týden toho svinstva pořádně nenadýchám, tak jsem další týden jako junkie, kterému došlo háčko a jehly. Tu jedničku tam musíš dávat pomalu, není kam pospíchat, Hitler to má spočítané tak jako tak ! Na levotočivé zatáčky má spolujezdkyně madlo před sebou, eventuelně může vystrčit pravou nohu, aby udržela balanc. Na pazvuky a počet nepřátel nehledˇme, důležité je v tom rámusu rozeznat zvuk německého MG-42, abys včas zajel do křoví a vyndal bazooku. Jinak Ti gratuluji. Máš to úúúúúúplně nejlepší auto na světě. A kdybys chtěl být členem Old Car Rangers či 3rd Army Club, dej vědět. Nemáme moc formalit, pravidel a ceremonií ve srovnání s JWC. Atˇto frčí. Potřebuješ-li oblečení, dáme Ti typy. Ve Willysu se nejezdí v červeném roláku. Sedadlo řidiče lze posunout převrtáním. Máme podobný případ v klubu. Tedy případ s Tvou tělesnou konstitucí. :cheche: :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Standa »

Birdogu, díky za krásný příspěvek. :up:
Víš já jsen si tak trochu dělal legraci, já tohle auto a vše okolo něj od mala miluju, konec konců jsem Plzeňák a tak to prostě mám v sobě.
Takže je to skutečně splnění klukovského snu. :lol:
Já v neděli vyjel jen tak okolo baráku a do nádrže jsem koukal. Zdálo se mi že tam je toho docela ještě dost. Je to zkušenost.
Co se týká oblečení a výbavy díky za nabídku, určitě něco budu potřebovat. V červeném roláku jsem nikdy tedy nejezdil ani ve wraníkovi ale mám doma dost US oblečení ale moderního a tady se mi zdá, že by to chtělo něco dobového. :up:
Tak to budu postupně dolaďovat podle možností a peněz. Do nějakého military klubu bych určitě s Willysem rád asi to bude Plzeňský 3rd Army, už tam s klukama nějaký kontakty mám a asi by to bylo nejednoduší. Teda pokud mě mezi sebe vezmou.
Tak díky moc za rady, fakt je že ve spoustě věcí tady jsem fakt grenhorn. :cheche: :up: :cheche:
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Birddog »

:up: 3rd Army Club si dost potrpí na ústroj a jistou důstojnost ve vystupování. Jak jistě víš, oddělil se od druhého klubu (Military Car Club) kvůli osobním neshodám, ALE HLAVNĚ PROTO, ŽE SE Z NĚJ ZAČÍNALA STÁVAT HADRÁŘSKÁ ARMÁDA. Už tam měli i UAZy a jiná svinstva, nakonec, v Plzni tu hrůzu občas můžeš vidět. 3rd Army Club dělá spousty "ceremoniálních" akcí a tak dokáže být jak ze škatulky. Určitě budou mít radost, posílíš-li jejich řady. V Plzni Jeep Willys není ničím divným, jinde vzbuzuje samozřejmě zaslouženou pozornost. Mě se jistá principiálnost George´s Naughty Boys docela líbí. Jisté standardy by se měly udržovat. Tedˇmáš dilema : s čím na oslavy v květnu. Ale jinak gratuluji, nebudeš litovat. A na kraji ekonomické recese Ti tvrdím : lépe nelze peníze uložit. V době, kdy banky půjčují zdarma, Ty máš komoditu, jejíž cena každým dnem roste ! :up:
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Birddog »

:wink: :wink: :wink: Ještě dodatek. Řeknu to s Humphrey Bogartem s filmu Casablanca : Lou (zde nahradˇ..Willysi), myslím, že tohle je začátek nádherného přátelství. Autem to začíná, pak přijde oblečení, zájem o historii, návštěvyˇválečných bojištˇa neustálé zlepšovaní ve snaze být každým rokem lepší. To je nemoc, které už se nezbavíš. Není pro to ani důvod.... :up: :up: :up:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Tak ti Stando píšu už po třetí protože jak je to tu nějaký předělaný tak mi to z firmy ne a ne odejít.Tak to zkouším z domova a jestli to nebude ono pak je site admin mrtvej admin :lol: .
Gratuluju ke krasavcovi.Neměl by být popsanej nějakou imatrikulací?Do Prahy doufám přijedeš v něm,s ním,na něm nevím co je případnější.Každopádně kapátko s Fridexem na rozkapávání zamrzlých očí tě nemine.
Už se těším na jeho pohnutou historii.Projel Omahou nebo kudy?Prostě až se potkáme budeš vyprávět a vyprávět.Mám pro tebe připravený dva origo jerrykany nebo jak amíci říkají kanystrům.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Standa »

Jiříku díky,

Tak postupně, Imatrikulace bude, musím teď vybrat nějaké pěkné označení. :up:
Na novoroční vyjížďku asi nedorazím ani tím ani tím, Jedu s Ivkou do pivních lázní. Dostal jsem dárkový poukaz ke 40 narozeninám od Ivky letos v dubnu a tak dlouho jsem to odkládal až to skoro propadlo - teď mám snad jediný mořný termín na sosotu 3.1.2009. S Willlysem by se stejně nedalo, po novém roce mě čeká uvedení na veteránské RZ. Za kanystry předem děkuji těch není nikdy dost. :lol:
Jinak musím se svěřit s jednou věcí která mě dostala : dnes odpoledne jsme vyrazily tady u nás v ulici s naší malou (dceři je 21 let) a nechal jsem jí chvilku jet. Byla napeosto nadšená :up: , konečně se projevila moje výchova. Tak jsem z toho měl velkou radost. :up:

Birdogu já vím že 3rd army dbá na ústroj a chování. Jsem v kontaktu s Ferrym (Polívkou) a Karabinou a doufám, že mi se vším pomohou. Napsal jsi to krásně a nezbývá než s tím souhlasit. :up:

Na sraz v Plzni asi vyrazím s naší "malou" ve willysu a Ivka pojede asi wranglerem. Už se těším, sice okolo srazu bude spousta starostí, ale jsou to starosti krásné. :lol: :up:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Standa »

Tak jsem dnes sjednal pro willyse povinné ručení - 820 kč ročně základní sazba bez bonusů.
:lol:
Veteránské značky snad také nebudou žádný velký problém. :up:
Provoz veteránů má i své světlé stránky. Možná na zvážení pro ty co mají CJ a YJ starší 20ti let, což je tuším limit pro uvedení auta do režimu historických vozidel. Jen tak pro info.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Standa »

Přátelé Jeepaři,
Nedá mi to a trochu se pochlubím. :lol: Po dvou měsících víkendové práce je Wilda už poněkud k obrazu mému. Není to ještě všechno OK, teď jsem v sobotu a neděli dvakrát rozebíral a skládal karbec, no ale to jsou asi porodní bolesti a bez těch jak víme to nejde. :cheche: :up:
Držte palce ať do jara mám všechno pohromadě a jinak ve fotogalerii jsou nové fotky dnešního stavu.

http://www.jeep-wrangler.cz/clenove/sta ... index.html

PS : Byl jsem se zase maličko projet a dá se říct, že už si zvykám i na ten posez. :up: :cheche:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Henry »

No Stando, pěkně sis ho ověšel, to je nějakých baťohů, ruksaků, somradel, toren a uesek. Doufám, že je máš nacpané KáDéčkama pro případ ztroskotání .... :up:
No a toho vercajku, sekera, lopatička, lopata ... chybí snad už jen míchačka na beton, co :up:
Ne vážně, je vidět, že sis v té garáži fakt pořádně pobyl.

tožtak
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Willys - první dojmy

Nový příspěvek od Krtek »

Stando gratuluji, opravdu krasavec. :up: :up: :up: Já osobně bych ale řešil i nějakou patinu. Na frontě asi nebyli všichni jako by vyjeli zrovna z fabriky, ale to je věc názorů. Teď už ti chybí jen nakoupit zásobu doutníků, protože bez střechy to bude hořet určitě rychleji. Musím souhlasit s Pardálem, že pracovití nejsme jen my moraváci. :up:
Odpovědět

Zpět na „Jeep CJ a starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host