CJ alebo M38A1

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Jeepů CJ a starších modelů

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Laco »

Páni CJ ckari,

potrebujem poradit. Je toto auto podla Vas CJ , alebo M38A1 ?

http://www.rajveteranu.cz/1570
Naposledy upravil(a) Laco dne 20 čer 2013, 16:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Harley »

Nejsem odborník na veterány ale řeklbych,že je to CJ.
M38 má mít dělený přední sklo a nemá zadní dveře. Měl by mít 24V elektroinstalaci.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Laco »

Tiez ma zarazilo predne sklo. Avsak nasiel som dobove fotky M38A1 aj s nedelenym. Zavaznejsie su asi tie dvere. Len aby bolo jasne, zhanam M38A1
Návštěvník

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Návštěvník »

Mě přijde že je jich bez dělenýho skla víc
http://www.google.cz/search?q=M38A1&tbm ... 7#imgdii=_
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Laco »

Ano, nejake sa najdu. Otazka je, ci to nie su prerobene CJ. Tie zadne dvere ma trapia viac, Normalne ich M38A1 nemaju. Takze to moze byt aj CJ s ciastocne prerobenym interierom, alebo M38A1C ktoremu dorobili zadne dvere a prehodili predne sklo z CJ.
Návštěvník

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Návštěvník »

Je to sice pozdě, protože jsem na váš dotaz narazil náhodou až dnes, ale mohu vás ujistit, že jde skutečně o Jeep M38A1 po zásahu úchylného kutila. Vyměnit sklo a Céjéčkovou okenní gumu není problém. Jinak M38A1 měla vždy dělené sklo.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Laco »

Diky za reakciu. Ak si spravne spominam, ostava tam este otvorena otazka zadnych dveri. Neviete mi sem hodit VIN ? Hodne by to pomohlo, M38A1 som este stale nekupil.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Harley »

Myslím,že v tý době VIN ještě neexistoval.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Laco »

Praveze ich mali uz CJ5 od roku 1955 . A od roku 1962 uz obsahoval VIN celkom slusne mnozstvo informacii. Pokial by to auto bolo CJ5, zistili by sme ake a mohlo to rovnako zaujimave auto. Pokial M38A1, zapatrame v archivoch, syn je na toto expert.

a odkial som mudry :

http://www.jeep4x4center.com/knowledge- ... 5-1971.htm
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Harley »

vidiš to a já žil v tom,že VIN je až od začátku osmdesátejch.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Identifika ... lo_vozidla
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Laco »

Mas vlastne pravdu. V podstate ide o terminologiu. VIN, ktore je 17 miestne cislo s predpisanymi poziciami zacal JEEP pouzivat az na konci vyroby rady CJ

http://www.jeep4x4center.com/knowledge- ... 1-1986.htm

Dovtedy to boli vlastne rozne formy identifikatorov, vyrobnych cisiel. S roznym obsahom dat, vyvijalo sa to podla rokov. V knizke, ktoru mam o CJ som to niekde vlastne aj cital, ako sa to cislo volalo, len tato papierova knizka nema funkciu ctrl+F :-)
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Harley »

:wink: :todáš:
Návštěvník

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Návštěvník »

Laco píše:Diky za reakciu. Ak si spravne spominam, ostava tam este otvorena otazka zadnych dveri. Neviete mi sem hodit VIN ? Hodne by to pomohlo, M38A1 som este stale nekupil.
Jeep M38A1 nemá žádné dveře. Zadní část je kompletně zavařená.
Pouze kanónová verze Jeepu M38A1 pod označením M38A1C, který nesl bezzákluzný kanón ráže 105mm a později 106mm a Jeep M38A1D, který byl vyzbrojen 120mm zbraňovým systémem Davey Crocket M28, který mohl vypálit do vzdálenosti dvou kilometrů 279mm atomovou střelu XM388 o síle jedné kilotuny měli kompletní výřez. Ovšem bez jakýchkoliv dveří.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Laco »

Ano, diky, to je mi uz za tu dobu jasne. Ide o to, ze auto v inzerate ma zadne dvere, aspon to tak vyzera, plus je tam dobastleny drziak rezervy. Takze to vyzera na M38A1 s prednym sklom z CJ5 a dorobenymi zadnymi dverami.
Návštěvník

Re: CJ alebo M38A1

Nový příspěvek od Návštěvník »

Laco píše:Ano, diky, to je mi uz za tu dobu jasne. Ide o to, ze auto v inzerate ma zadne dvere, aspon to tak vyzera, plus je tam dobastleny drziak rezervy. Takze to vyzera na M38A1 s prednym sklom z CJ5 a dorobenymi zadnymi dverami.
Jak jsem už psal. To auto je zbastlený šíleným kutilem.
Co se týká rozdílů mezi CJ5 a M38A1, tak téměř ve všem na co si vzpomenu. Je to jednoduché. M38A1 je speciál pro armádu a s CJ5 je shodný pouze siluetově. Kdybych měl popsat každý rozdíl, tak popíši téměř celé auto. Věřte, že shodné díly nejsou ani takové věci jako je volant, kolo, sedačky, světla, tažný hák, nádrž, držák rezervy, kastle, chladič, jiná palubka, vzduchový filtr, atd.
M38A1 má vodotěsnou elektriku, takže má i jiné svíčky s kabely, cívka je v zapouzdřeném rozdělovači, karburátor, palivová pumpa. Jsou instalované podtlaky ke krátkodobému projetí vodou bez vyvedeného sání a výfuku. Brodící set lze samozřejmě snadno instalovat. M38A1 je také na 24voltů jako v padesátých letech většina armádní techniky.
V jednotce máme dva M38A1 a i s CJ5 jsem měl možnost porovnat, kde jsme zjistili, že není shodná ani poloosa.
Toto je můj M38A1 z roku 53 http://10th.rajce.idnes.cz/10th_SFG_AB/#DSCF3036.jpg
Odpovědět

Zpět na „Jeep CJ a starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host