motor 4.2L

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Jeepů CJ a starších modelů

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
trojakhonza
malej kecal
Příspěvky: 1
Registrován: 24 bře 2010, 10:35
Kontaktovat uživatele:

motor 4.2L

Nový příspěvek od trojakhonza »

Ahoj všichni, máte někdo zkušenosti s tímto motorem? Zajímala by mě jeho průměrná spotřeba se 4 rychlostní převodovkou a možnost nahradit ho motorem 4.0 monovstřik - hlavní problém bude asi elektroinstalace. Díky. Honza
Návštěvník

Re: motor 4.2L

Nový příspěvek od Návštěvník »

trojakhonza píše:Ahoj všichni, máte někdo zkušenosti s tímto motorem? Zajímala by mě jeho průměrná spotřeba se 4 rychlostní převodovkou a možnost nahradit ho motorem 4.0 monovstřik - hlavní problém bude asi elektroinstalace. Díky. Honza
Na dalkovy trase jsem se dostal na 11,5l/100km. Motor a karburator serizenej od oka, zadny tuneni. Protoze tam mam jen heavy duty prevodovku (1-3/zpatecka) tak s tim jezdim nejvic tak kilo.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 4.2L

Nový příspěvek od Tom »

to je slušná spotřeba, většinou je to tak těch 13l/100km... Předělávka je možná, ale i s elektrikou a hl počitačem. 4.0L je šestibodová stříkačka. Dělá se i upgarde místo karburátoru monostřik - kompletní sada se všim všudy co k přestavbě potřebuješ.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 4.2L

Nový příspěvek od Harley »

Zajímavější i cenově bych viděl komplet výměnu se vším všudy na 4L HO motor s XJ Cherokee.A nejlíp i s tím nezničitelným a jednoduchým automatem AW4 co byl v Cherokee XJ. Takový auto se dá bez papírů koupit za pár korun a rozhodně za míň jak generálka motoru a nebo ten konverzní kit na 4,2L. Tenhle starej motor sice na EFI předěláš ale má neefektivní sací potrubí a hlavy se spalovákama. Výkonově a se spotřebou moc nezískáš.Jediný plus je ,že v terénu není auto s EFI tak citlivý na náklony jako karburátory.
Další plus týhle konverze je,že většina Cherokee s automatem měly přídavku Selec Trac ,která má mezinápravoej diferenciál s uzávěrkou a tak můžeš jezdit 4x4 i po asfaltu.

Ten 4,2 motorje tak akorát dobrej s něj sebrat klikovku a ojnice a použít je do 4,0L a udělat tak motor 4,7L . To jsem kdysi dělal a je s tím řaďákem hned zábava jako s V8.
PRWOcK
malej kecal
Příspěvky: 5
Registrován: 29 led 2013, 21:45
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 4.2L

Nový příspěvek od PRWOcK »

Zdar chlapi, neví někdo náhodou jak se na výměnu motoru 4,2 za 4,0 HO v YJ tvářej na STK a ME? Přeci jen je jednodušší měnit před technickou kola než motory...
Je mi jasný že obsah neuviděj, ale že chybí karbec a přebejvaj vstřiky si možná všimnou (jsou totiž bystrý :todáš: ) a na emisích na ně taky skočej asi dost jiný hodnoty...
Jinak by se mi taková přestavba líbila a ještě víc ta Harleyova na 4,7 ale neumim si představit jak by na tom byla spotřeba. Můj bejvalej YJ 4,2L bral 13kombi a do Chorvatska 8,5l/100!!! A můj bejvalej WJ 4,7 nešej pod 16kombi a to sem se snažil...
Odpovědět

Zpět na „Jeep CJ a starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host