oleje motor a převodovka

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
andrew

oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od andrew »

YJ 2,5 . Dá mi někdo radu jaký olej do motoru a jaký do převodovky?? (chci označení, a jestli polo syntetiku či co) Vyměnil jsem olej v motoru a od tý doby když se zahřeje tak klapou (asi) ventily. Tak jaký tam má správně být?? díky
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od Ondřej »

Motor si moc nepamatuji, tuším,že jsem dávaL 10W 40. Do převodovky byl 75W 90 API GL 5 - JE I DO DIFERÁKŮ :nečtešnevíš:
andrew

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od andrew »

Tak to mám správně, v tom motoru, tak nevim čím to, od tý doby co jsem měnil svíčky filtry oleje to klape.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od Harley »

Olej není jen o specifikaci SAE (10W40 např.) ale primárně o výkonstní specifikaci dle API .Takže nejdřív se vybírá dle třídy API a teprv potom dle vizkozity.
andrew

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od andrew »

Ok, tak mi řekni jaký tam má být označení. Myslim si , že to nebude nějak speciální olej, není to žádný výkonný a vysokootáčkový motor. díky
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od Harley »

Výkonostní třídou není myšlena nějaká špičková kvalita pro špičkově výkonný motor ale aby olej odpovídal požadavkům konkrétního motoru. Nejlepší a nejkvalitnější olej je jen ten,kterej je přesně určenej pro danej agregát.

Já dvaapůlku neměl,nevím jakou specifikaci vyžaduje.Budeš to mít v manuálu.
andrew

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od andrew »

To je ten průser, manuál nemám, tak někdo prosím koukněte do svýho o napište mi to sem, díky moc
Uživatelský avatar
Remi
hodně velkej kecal
Příspěvky: 174
Registrován: 13 říj 2010, 21:21
Bydliště: Praha/China
Kontaktovat uživatele:

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od Remi »

Zde je oficiální jeden pro 2.5l YJ: "SAE 10W30".
Můj YJ má "Total" "SAE 10W40" z celkem po dobu 2 let. A žádný hluk.
Přílohy
Mopar oil.jpg
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od Harley »

Já to pohledám. Ale jestli se tím nechceš zabejvat,tak kup ten od Moparu a tím je to vyřešený za Tebe.To je přesně určenej olej pro Tvůj motor. Na něm žádný API třídy hledat nemusíš.
Proto existují tyhle "fabrický" oleje aby se uživatel nemusel zabejvat hledáním přesný specifikace.Pak už jen vybírá dle vizkozity,která je jednodušší . a vybírá se i podle klimatickejch podmínek,kde se auto provozuje
andrew

Re: oleje motor a převodovka

Nový příspěvek od andrew »

Tak díky moc všem za informace. :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host