přestal jít předek

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
rehoun
malej kecal
Příspěvky: 4
Registrován: 30 dub 2011, 06:18
Kontaktovat uživatele:

přestal jít předek

Nový příspěvek od rehoun »

zdavím mám yj 2,5 a dneska jsme řádili a přestal mi jít předek ...podtlaky jsou o.k . může mi někdo poradit , díky
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přestal jít předek

Nový příspěvek od radek »

v převodovce vpředu přiřazuje předek vidlička - je zlomená. Mám už třetí. Byly zlomeny tak, že to nezařadilo, ale bylo na přístrojovce zařazení rozsvíceno. Je jako díl běžná. Na netu jsou pro časté poruchy sety na předělání na mechanické ovládání.
Oprava není drahá, mám dojem za součástku cca 2000 Kč. Kdyby to bylo ono a měl jsi jen vyglandanou díru vidličky - zařadí to pak jen někdy. Bastlení se mi neosvědčilo. Na netu je popsáno odvrtání díry a vypodložení. To mi jednou udělal bastlíř a bylo to na dvě zařazení, pak se zlomilo.

Závada je to záludná, přijdeš na to až v terénu a múžeš jet z výletu domů.

snad se nepletu : http://rdr.crownauto.us/cs_CZ/m/1992/je ... -model-30/
to N1 nahoře " Fork axle shift "

lepší obrázek : http://www.quadratec.com/products/52430_00.htm
Naposledy upravil(a) radek dne 15 led 2012, 20:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přestal jít předek

Nový příspěvek od Harley »

Není to náhodou problém jen v nápravě.U Axle Disconnect? Já ještě o kleknutí řadící vidličky v přídavce neslyšel,za to v tý nápravě ta vidlička a nebo její ovládání,odchází často.
Ta "vidlička" v přídavce je spíš vidle. Její prasknutí si nedovedu představit.
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přestal jít předek

Nový příspěvek od radek »

Harley, se omlouvám že na technickou část vúbec lezu.
Mám auto pevné, které mělo jen pokaženy třikrát ty pevné vidličky a jednou ztracený zadní kardan.

Na vidlich jsem kdysy googloval. Je to dost častá vada, proto ty mechanické sety k záměně už zmíněny. Taky se to od dalšího typu tak už udajně nepřiřazuje. Nejprve se ta velká díra vyglandá, pak se to v ní zlomí. Ty odkazy už hledat nebudu.

Třeba má chybu jinde, ale když jsem s tím vždy přijel do značkového servisu, bylo to pro ně celkem jasná volba

Možná jsem pomíchal více vidliček - to je možné. Opravovali tu v nápravě.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přestal jít předek

Nový příspěvek od Harley »

Já koukal na ty odkazy až teď a tu samou vidličku myslím i já. Ale na začátku si psal o vidličce v převodovce.Tahle je v nápravě - Axle Disconnect.
Mateš názvy. :cigarko:
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přestal jít předek

Nový příspěvek od radek »

Jsme sjednoceni. Těch převodovek nějak přibylo, ale ta v nápravě je opravdu vpředu.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přestal jít předek

Nový příspěvek od Harley »

V nápravě je rozvodovka a to připojení pravý poloosy je "Axle disconnect" . :cigarko: :tožvitaj:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host