synchrony

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
andrew

synchrony

Nový příspěvek od andrew »

Čau kluci, mám yj 2,5 90 rok, a mám v háji všechny synchrony, asi tam někdo nalil jinej olej než měl protože většinou odcházej mezi 1-2 2-3 ale ne všechny, ne?? No a mám dylema jestli někde sehnat komplet převodovku (jestli tam pasuje i cherokee a nebo jiný obsahy či diesel) ?? díky za info.!! a nebo jestli koupit synchrony, nevim co je lepší a samozdřejmě i levnější. Na Crownauto jsem objevil tohle http://rdr.crownauto.us/cs_CZ/m/1989/je ... epair-kit/ mrkněte na to, ale nevim jestli je to to co zrovna potřebuju, nevim jestli to jsou nový synchrony a nebo to je jen nějakej doplněk. fakt nevim, poradte jak by jste postupovali vy. dík moc
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Ondřej »

Není to jenom spojkou? Bylo by dost divný, kdyby odešly fakt všechny.
andrew

Re: synchrony

Nový příspěvek od andrew »

Zlusim mrknout ještě na tu spojku, je pravda že tam občas zůstane vyset nějakej kvalt a nejde vyndat, a nebo dal někdo blbej olej a oddělal je, někde tady na foru se psalo taky o olejich který tam maj bejt, a pokud se dá jinej tak je to špatně. budu hledat
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Harley »

Vsázím na spojku.Aby odešly všechny synchrony,je hodně nepravděpodobný.Názor viz Ondra

Špatnej synchron,Ti zhorší přeřazení ale nezpůsobí,že kvalt bude vyset a nepůjde vyřadit. To není funkce synchronů.Nejde-li vyřadit,tak je to problém spojky
andrew

Re: synchrony

Nový příspěvek od andrew »

Na tu spojku se teda podívám, ikdyž nevim co s ní já vyřešim, můžu dotáhnout trochu lanko, ale to je tak vše, jinak do servisu a rozebrat, no uvidíme, zatim dík
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Ondřej »

Pokud se ti řazení zlepší několikerým sešlápnutím spojky, pak je tam problém. Pokud si pamatuji tak je hydraulická, leje se do ní brzdová kapalina DOT 3 a nádržka je vlevo v motorovém prostoru, těsně u přepážky.
andrew

Re: synchrony

Nový příspěvek od andrew »

Díky za informace, hned na to mrknu co to sundám z heveru, ošetřuju podvozek proti korozi, a rovnou se ještě zeptám - na přední nápravě mi trochu kape olej kolem poloosy, mám zamaštěnou i pneumatiku což je dost na hovno, musí tam být někde nejakej simering, nemáte stím někdo zkušenost, s jeho výměnou???a jak na to???
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Harley »

Ven diferák.Simering je hned na kraji banja.Žádná príma práce,když nejsou přípravky.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Ondřej »

záleží na které straně, pravá jde ven i bez otvírání diferáku a jako přípravek stačí závitová tyč M10 a pár matic a velkoplošných podložek, levou si nepamatuju, ale mohu vznést dotaz na mého guru :wink:
jinak ten simering většinou odejde,protože je špatný kříž na poloose :frown:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Harley »

Jestli nemá Axle disconnect,tak koš musí ven pro oba simeringy.
andrew

Re: synchrony

Nový příspěvek od andrew »

Jedná se o pravou poloosu, diferáky jsem dával oba nový, tak je možný když se tam strkala zpátky tak se tam něco stalo. Jde mi oto jestli zase diferák ven a nebo to pujde jen že vytáhnu to poloosu, a pek nějak tou závitovou tyčí?? přesně teda nevim jak, jak ten symerink ven a jek ho tam zas dostanu??
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Ondřej »

Seženeš podložky velké jako simering, starý simering ven, nový máznout vazelinou a přes okénko připojení předního náhonu opatrně nasadit a tou závitovkou s podložkou usadit na místo. Na straně ven z auta musíš mít nějaký plocháč s dírou té závitovky,aby se to rozepřelo.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Harley »

No na tenhle postup si těch simeringů pořiď víc. Závitovkou to jde ale s vnitřní strany,kdy na simerineg tlačíš musíš mít profilovou podložku,která kopíruje tvar simeringu. Nebo aspoň trubku,která tlačí v ploše a nezdeformuje simering

Pro představu:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Harley dne 11 led 2012, 10:56, celkem upraveno 2 x.
andrew

Re: synchrony

Nový příspěvek od andrew »

ještě stim, počkám. nejdřv musim dodělat ošetření spodku a pak začnu řešit tu poloosu, musim auto otočit, mám čumák u zdi a nedostanu se tam, ale dík. Jo a ty fotky nějak nefungujou.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: synchrony

Nový příspěvek od Harley »

Já je vidím. To bude chyba někde u Tebe.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti