poraďte s otáčkami motoru

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
paveldos Ústí n.L.

poraďte s otáčkami motoru

Nový příspěvek od paveldos Ústí n.L. »

Zdarec

Tak jsem zkusil vyměnit benzín,dal jsem jinej,vypláchl trubky od čerpadla mrknul na svíčky byly pěkně bílé a jel to protáhnout.
Sledoval jsem chod motoru,kterej byl bez chyby.Po ujetí asi 15 Km a ohřátí mašiny se věc začala objevovat znova.Škubání,do otáček nejde vytočit,motor jde neklidně mě to přijde jako když nemá šťávu a to jsem si myslel na čidl co hlásí do PC teplotu.Měnil jsem ho v loni v říjnu při repasi,i to nové nemakalo pak jsem ho vzal od Moparu a vše běhalo bez chyby.Nevím jestli toto čidlo má souvislost s dávkováním paliva.
Co jsem měřil hodnoty za studena tak jsou 6Kohmu a za tepla 560 Ohmu.Což jsou úplně někde jinde když jsem ho kupoval,tam bylo za studena 13 Kohmu a za tepla 1,4 Kohmu.Potřeboval bych znát kde je pravda u těch hodnot a zda li to má souvislost s dáváním paliva.
Chlapi pokud jste toto někdo řešil,sdělte mě abych mohl zase jezdit.

Díky Pavel Ústí n.L.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s otáčkami motoru

Nový příspěvek od Harley »

Má to přímou souvislost s množstvím paliva a vyhodnocováním v jakým režimu pojede motor.

Nezakládej příště nový téma,dělá to tu nepřehledným.Snad to Robin přesune. :cool:
ravolf
hodně velkej kecal
Příspěvky: 346
Registrován: 16 led 2007, 10:34
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s otáčkami motoru

Nový příspěvek od ravolf »

Zkus vyměnit lambda sondu. Podle toho, jak to popisuješ, bych se skoro vsadil, že to bude ono. Lambáda má vliv na bohatost směsi až po zahřátí motoru a při volnoběhu směs neovlivňuje tolik, aby šel motor nepravidelně.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s otáčkami motoru

Nový příspěvek od Jirka »

Viděl bych to na to čidlo - vadné čidlo teploty motoru je velmi záludná věc. Pokud jedeš s teplým motorem a ono hlásí do PC že je stále studnej protože je vadný, tak jedeš, zjednodušeně řečeno, s teplým motorem na sytič......A tak ho nikdy nedostaneš do otáček.... A čidlo teploty vody je čidlo, který jednak odchází docela dost a jednak už z výroby jich obvykle pár nefunguje - obvykle však u levných výrobců - Moparácké by mělo být OK, ale zákon to rozhodně není....
Zkusil bych vyměnit - to je nejjednodušší. Pokud nepomůže, šel bych po těch lambdách.....
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s otáčkami motoru

Nový příspěvek od Birddog »

Přátelé, mám problém: YJ po studeném startu vystřelí na 2500 otáček. Chod se zklidní po 2 minutách. Normálně by se ale mělo zvýšení otáček po studeném startu dostat tak na 1300. Má někdo recept na hledání chyby? Děkuje Birddog.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s otáčkami motoru

Nový příspěvek od Jirka »

Zdaaaar Birddigu :todáš: ty stále ještě proháníš ZJ-čko?? To je supeeeeer :todáš:
Ty máš jednobodovej vstřik,viď???
Klapka dostává nějakej blbej signál odněkud - asi bych taky zkusil to čidlo teploty vody... to dává občas "zajímavý" signály...
Ale taky může být klapka "zaseklá" resp. "špinavá", pak se zasekává studená nahoře... zkusit vše pročistit??

Měj se :wink:
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s otáčkami motoru

Nový příspěvek od Birddog »

Ahooooj, díky moc! To mě ještě nenapadlo. Zkusím to prověřit. Jinak doufám, že se uvidíme na NEW YEAR JOY RIDE 2019 ( první sobota roku 2019 ). Bez vás bychom my, Jeep/Dodge/Harley/GMC veteráni ani nevyjeli. Birddog
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s otáčkami motoru

Nový příspěvek od Jirka »

of course :todáš: :todáš: :wink:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host