Listový pera

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Konopnik
malej kecal
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2009, 15:55
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Listový pera

Nový příspěvek od Konopnik »

Jsou přední a zadní lisťáky na YJ mezi sebou zaměnitelný? Na dýlku mám pocit že jo, ale jak je to s tvrdostí?
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Listový pera

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Nejsou zaměnitelné.Tvrdostí je více skupin,přední i zadní by měly být ve stejné skupině,tuhost listových per je rúzná od rúzných výrobců,proto je vhodné koupit vždy sadu všech čtyř od stejného výrobce.
Uživatelský avatar
Konopnik
malej kecal
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2009, 15:55
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Listový pera

Nový příspěvek od Konopnik »

Tak další dotaz. Který jsou tužší? Přední nebo zadní? Vím, že by bylo nejlepší koupit rovnou všechny 4 nový od jednoho výrobce, ale jednou chci na auto dát celej lift kit. Zatím na to nejni fond a vyhazovat teď 12 k za nový brka a za rok (dá li pánbu), je odložit a dávat nový se mi nesce.
Edit: nebo jsem odpověď špatně pochopil a normálně maj stejnou tuhost? :rolleyes:
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Listový pera

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Tak ještě jednou.Existuje několik skupin tvrdosti listových pér./tuším 3/.Přední i zadní musí být ze stejné skupiny a přední a zadní není zaměnitelné.O stejném výrobci píšu proto,že i péra se shodným označením tuhosti od různých výrobců mohou mít odlišné vlastnosti,jejich kombinace může zhoršit jízdní vlastnosti vozidla,zejména stabilitu.Vyměnit jedno péro je blbost,protože bude mít zcela jistě naprosto jiné vlastnosti,než by odpovídalo stupni únavy/opotřebení/ zbylých tří.Pokud řešíš období jednoho roku,nabízí se hamrování starých pér,což je sice o něco levnější,ale mnohem pracnější a musí to dělat někdo,kdo to umí.
ravolf
hodně velkej kecal
Příspěvky: 346
Registrován: 16 led 2007, 10:34
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Listový pera

Nový příspěvek od ravolf »

Přední lisťáky jsou o pár cm delší než zadní. Budu teď měnit všechny čtyři za měkčí, tak kdybys měl zájem, je celá sada s cca 2´zvýšením k dispozici. Jsou ale dost tuhý.
Uživatelský avatar
Konopnik
malej kecal
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2009, 15:55
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Listový pera

Nový příspěvek od Konopnik »

Že nemůžu vyměnit jenom jedno péro vim, blbej jsem jenom trochu :cheche: Šlo mi o výměnu obou zadních per, protože jedno mělo prasklej list a měl jsem k dispozici dobrý přední. Ravolfe díky za nabídku, vyřešeno :up:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Listový pera

Nový příspěvek od meett »

když seženeš V3S tak máš vyhráno :cheche: :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Konopnik
malej kecal
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2009, 15:55
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Listový pera

Nový příspěvek od Konopnik »

Jo, ty by tam šly :up: , ale musel bych tam dát jedno napříč na celou nápravu, asi jako u Trabanta :cheche:
Michal

Re: Listový pera

Nový příspěvek od Michal »

Zdravim, vie mi niekto poradit ake by mali mat listove pera rozmer bez zatazenia? Myslim roztec dier, pripadne vyska od priamky spajajucej diery... Diky moc!
Návštěvník

Re: Listový pera

Nový příspěvek od Návštěvník »

ahoj, může se mně ravolf ozvat na 777 805 875, jestli je ještě k mání ta sada per.. dík lukas
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host