Maximální rychlost TJ 4,0 l

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
erikfury

Re: Maximální rychlost TJ 4,0 l

Nový příspěvek od erikfury »

Dnes jsem tam vrátil původní starou lambdu a error kódy se neztratili. Motor se chová klidněji, neškytá neskáče a nejede nad 120 :-(
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální rychlost TJ 4,0 l

Nový příspěvek od Laco »

Zameral si sa na katalyzatory preto, lebo si vylucil moznost chudobnej zmesi, resp zleho zasobovania palivom ? Skontroloval si cerpadlo ? Sviecky mas vymenene ?
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální rychlost TJ 4,0 l

Nový příspěvek od Ondřej »

erikfury píše:Tak po dvou dnesch s novou lambdou se mi opět rozsvítila kontrolka motoru. Nyní s celou sbírkou poruch:
P00032, P00132, P00133, P00138.
A chod auta se zhoršil :-(
Auto se chová divně: chvíli ztrácí volnoběh a jde do minimálních otáček cca 300 ot/min a mám pocit že to zdechne a potom se po prošlápnutá plynu volnoběh nechce snížit a drží ve vysokých otáčkách kolem 1500 ot/min. Po ponechání se po čase cca 20ti sekund pokledne nejdřív na cca 900 a pak po dalších 5ti sekundách zas na ty nízké. Při jízdě se stává že si motor škytne a krátkodobě ztratí výkon ale po prodlevě se z toho probudí a pak šlape dál do otáček.

Pročítal jsem tu na fóru další tech tipy a podobné reakce kolegů s wranglerem vyřešila nová lambda. Jenže mě ta nová se nějak minula účinkem.
Mám takový laický pocit že bude přicpaný katalizátor a že nová lambda se jej snaží "profouknout" Tak někdy obohatí směs a někdy když se naskládají v potrubí před katem plyny tak zas ubere a pak to ztrácí. Jenže jak poznám že investice do nového katalizátoru za 9000 nebude zbytečná?
Prosím o radu kdo má zkušenosti.

Lambdu jsem kupoval z Crownu za necelé 4000 ikdyž od jiných výrobců se dá koupit za třetinovou cenu. Udělal jsem dobře nebo stačila např o Bosche? Díval jsem se na konektory a dala by se použít i Boschácká.
Jaký je rozdíl mezi lambdou před katalizátorem a za katem? Při objednávce jsem musel specifikovat kterou potřebuju. Nebo je to jedno a můžu tu samou použít i dozadu? Konektor a závit mají obě stejné.
TO ŠKYTÁNÍ MI DĚLALO VADNÉ ČIDLO TEPLOTY - TOMU BY ODPOVÍDALY I TY SAZE NA LAMBDĚ. VYMĚŇ TO A ZKONTROLUJ EGR VENTIL (POPŘÍPADĚ HO ZASLEP)
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální rychlost TJ 4,0 l

Nový příspěvek od Ondřej »

POKUD CHCEŠ TAK ZAVOLEJ DÁME ŘEČ TO DOPISOVÁNÍ JE NAPRD 603 501 748
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální rychlost TJ 4,0 l

Nový příspěvek od Harley »

EGR ????? Kde byl u TJ u čtyřlitra? :blbost:
Uživatelský avatar
Monty
Rada Starších
Příspěvky: 319
Registrován: 30 pro 2010, 22:07
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální rychlost TJ 4,0 l

Nový příspěvek od Monty »

Ještě k tý rychlosti a spotřebě.
Když jsem jel z tater za klukama tak jsem ho valil chvílema 160 ale pak už jsem měl strach není to sporták. Spotřeba 16L, nemám lehkou nohu. Je to 4L r.2003 automat. Řekl bych že motor bere až dost na váhu auta hlavně na hladku musím dávat pozor jak mu kráknu.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host