optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Karlos

optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Karlos »

Zdravím všechny, dá někdo tip - v poslední době jsem zaznamenal u TJ 2,5 projevy, jako když jsem si kdysi na motorce hrával se směsí. Jenže já si tady s ničím nehrál. Diagnostika ukazovala na obě lambdy, ale po jejich výměně se sice chod motoru zklidnil, ale výkon je pořád v čoudu. Jak tu někdo psal - stovka skopce a přes 110 ani náhodou. Do toho si občas když mu dochází dech zacuká - ve chvíli kdy řekl bych moc nesaje. Vstřiky šly na diagnostiku a dávají stejně. Co zkusit dál :blbost:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Harley »

V jakým stavu je katalizátor? Zkus sundat výfuk už před katem a testni to.
Návštěvník

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Návštěvník »

Zkusím, ale pod pancíř ted nejdu. Musím počkat na lepší počas. Ale kat by mohl řešit ten výkon, nebo i to škubání ? Ustálilo se to na víc sešlápnutém plynu a 4a5-ce na 2000 ot, jen je to čím dál drastičtější. :pako:
A diagnostika by kat neukázala?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Harley »

Může-nemusí. Tak sofistikovanou elektroniku to ještě nemělo.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Ondřej »

Ukáže se ti kód nějaké chby na palubce?
karlos

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od karlos »

Jak kod vyloudim? To opakované přepnutí klíčku mi nezabralo - nebo tam nic není, to nejde odlišit. Dnes jsem preventivně vyměnil cívku, uvidíme až to projedu. Ale za poslední dny mám spotřebu 20l :blb: . Po té cívce jsem na to koukal, a dost benzínu jde z výfuku. Tak ted jsem z toho jelen. Tip Harleye na kat zkusím, ale po tom co jsem dneska viděl, to spíš vypadá, že se zničeho nic začal motor uchlastávat. Před týdnem jezdil za 13, což je na ty válce co má slušný.
A tak dál volám SOS.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Harley »

No a co vzniká,když se uvolňuje výfuk? Ochuzení směsi.Takže přicpávání a jiný restrikce zase směs obohacují.
Neříkám,že to tím určitě je ale je levnější a nejjednodušší jen rozpojit výfuk a zkusit to,než kupovat a testovat jiný součástky,. Bejt to tím může.

Vyvolání chybovejch kódů je tříkrát rychle za sebou do ON. " OFF-ON-OFF-ON-OFF-ON

Ikdyž je paměť prázdná,na displayi to něco napíše. "done", "----" ,nebo číslici "55" .Záleží na roku a systému.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Ondřej »

Má pravdu předsedo. A až ti to nic nenapíše tak prošťouchni kat a bude to. :blééé:
Karlos

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Karlos »

Tak jsem zkusil ty kody, ale at jsem kroutil klíčkem jakkoliv, nehodilo to nic. Zas a znova jen kilometry. Akorát se rozsvítila a nechce zhasnout kontrolka motoru. S katem musím do dílny, šrouby se nechtěj dát. Takže pokračování v týdnu.
Karlos

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Karlos »

A jsme zase o kousek dál, konečně jsme jukli na kat, a je v pořádku, žádné ucpání, takže další naděje nám padla. Jen se mi mezitím zvýraznily škubací efekty na 2000 ot., je to při všech stupních. Takže SOS trvá, co to asi bude, zaručeně nějaká pitomost.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Harley »

A jel si bez něj a nebo si jen do něj koukal?
Uživatelský avatar
Pajucha -Ludvig
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 25 čer 2009, 09:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Pajucha -Ludvig »

a co palivový filtr, zozbělej ho a skus do něj fouknout
Karlos

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Karlos »

Koukal, pak i jel. Ale nějak nevím, komplikuje to to škubání, zatím nepřestalo. Diagnostika řekla příliš vysokou hodnotu nebo přerušení obvodu senzoru podtlaku, tak uvidíme až se vymění. Naštěstí nestojí moc. Jinak jsem jasné zvýšení výkonu při jízdě bez katu zatím nepoznal. A tu šílenou spotřebu 20l za nějakou čtvrthodku nepoznám taky, takže čekám ten snímač. Jo, a jinou vadu externí diagnostika neukázala. :blbost:
Karlos

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Karlos »

Tak pokračování. Dělám technickou a zajímavé se jeví údaje z emisí - uhlovodíky a CO nárůst cca 5x.
Diagnostika ukazuje na MAP senzor, uvidíme co to s tím udělá. Namlouvám si, že by to mělo srovnat tu spotřebu, tudíž snad i výkon. Moc nevěřím tomu, že to odstraní to cukání na 2000 ot. Kdosi někde psal, že to odstranil výměnou snímače polohy klikové hřídele. Co si o tom myslíte.
Pro Harleye - projížděl jsem to bez katu a motor vůbec neměl výkon, choval se přesně jak mi prorokoval mechanik, když jsme to probírali. Absolutně se mu nechtělo do otáček. Zítra má přijít senzor, jsem zvědav co bude dál. :blbost:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: optické zchudnutí směsi, pokles výkonu

Nový příspěvek od Harley »

Snímač CPS buď funguje a nebo ne.Neslábne.

A co prorokoval mechanik? Já neříkal,že auto bez výfuku pojede líp než s ním.Měla to bejt zkouška na ucpanej katalizátor. Pokud by byl ucpanej,tak by jinak zdravej motor šel do otáček.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host