Naviják

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Jeník

Naviják

Nový příspěvek od Jeník »

Ahoj lidičkové. Začal jsem koketovat s myšlenkou na naviják na mého "Prcka". Jakou tažnou sílu mám pořídit? Bude dostačující 4500LBS (2041 kg)?
Máte nějaké zkušenosti jakou značku NEbrat?
Jepp Wrangler TJ 2,4i 2005.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

Nový příspěvek od Harley »

Bejvá pravidlo,že se bere 1,5 násobek hmotnosti auta. Takže dvoutunovej je málo.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

Nový příspěvek od Ondřej »

Jo jo, svatá pravda,chce to aspoň 8000 LBS, mám ho na autě a stačí.
Uživatelský avatar
Monty
Rada Starších
Příspěvky: 319
Registrován: 30 pro 2010, 22:07
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

Nový příspěvek od Monty »

Tak jsem teda zjistil že mám asi slabej ,už jsem ho chtěl namontovat a když to čtu tak nevím nevím.
Mam ho na 2.750 Kg. Ale uvidím určitě by pomohl.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

Nový příspěvek od PETARDAK »

Monty píše:Tak jsem teda zjistil že mám asi slabej ,už jsem ho chtěl namontovat a když to čtu tak nevím nevím.
Mam ho na 2.750 Kg. Ale uvidím určitě by pomohl.

To máš 6000 liber? A "čínu"? To je tak na hraně zda ho montovat či ne, 6000ovky od číňanů sou extra pomale a pro občasné vyproštění budeš muset používat kladku,nó to fakt hrozí že usneš :chrrr: a s kladkou je zas problém,že úzká 6000ovka má málo lana a ani všechny kurtny co posbíráš nedosáhnou k prvnímu stromu :blb:
Nó a až ti to všechno dojde(a budeš navi.chtít vyměnit za silnější) zjistíš že celé uložení jsi vyráběl na prd :blbost: protože všechny větší navijáky mají už rozteč šroubů 114,3 x 254mm

Jinak na TJ v pohodě 8-9000lbs ale značku!!!(např. WARN) když "čínu" tak 12000lbs a pro ůsporu váhy synt.lano+průvlak :todáš:

Já už používám na pátém autě GolemWinch 12000lbs v ceně kolem 10.000kč a že jim dávám :bit: a spokojenost :todáš:

Jinak u činského navijáku je POVINOST!!! po koupi, rozebrat, vyčistit, nacpat pořádnou vazelínou, příruby zatěsnit silikonem a hlavně všechny šrouby nahradit min.imbusy 8.8 a pak je schopný pár let sloužit :todáš:
Naposledy upravil(a) PETARDAK dne 08 říj 2012, 17:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

Nový příspěvek od Tom »

Na TJ je naprosto ideální Warn M8000 :todáš: , rychlý a spolehlivý, dá se dobře sehnat.

Jinak dobrý zkušenosti jsou i s ComeUp-em, nedávno měli nějaký slušný slevy...
Jeník

Re: Naviják

Nový příspěvek od Jeník »

Teď z opačného konce . Nevíte někdo o opravně navijáků (Dragon Winch). Praha a okolí. Ď.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti