predni brzdy - zablokované třmeny

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
pepe
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 25 pro 2009, 20:14
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od pepe »

:nečtešnevíš: po výměně kapaliny a prednich brzdových hadic se obcas zablokuji predni trmeny, je to nahodile a vetsinou pouze strana u ridice, trmeny jsem rozebral vycistil ale problem pokracuje, po demontazi kola a rozhybání vždy pár týdnů funguje, mam koupit nový váleček s těsnící sadou O-kroužků a případně přehonovat třmen, nebo se rovnou vrhnout do nového třmenu a nového válečku ? je to obvyklý problém i na ostatních TJ's, díky za technickou radu, nebo kam pro trmen, Crown, nebo Simix. :nápad:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Ondřej »

Jo,jo :fuj: to je běžné, budeš muset vyměnit válečky ve třmenech,naštěstí s tím amíci počítají a prodávají je RDR jako díl i s těsnící gumičkou a prachovkou. Doporučuji koupit i odvzdušňouvací šrouby. :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Harley »

Než to začneš dělat,tak si zkonntroluj jak třmen klouže po těhlici a na svých kluzných čepech. 4epy musí být pod pracjovkama namazaný,prachovky neporušený a musí čeppy ve třmenu chodit pěkně kluzně. Na těhlici nesmí bejt vymačkaný žlábky od destiček a třmen po těhlici musí tak pěkněklouzat,bez zádrhelu. Dyštak těhlice nechat vyvařit a dobrousit.
Uživatelský avatar
pepe
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 25 pro 2009, 20:14
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od pepe »

:blééé: tak trochu jsem doufal, že se vyhnu novejm trmenum a ve skrytu duse myslel na přítlačné válce, je pravda že pod prachovkama na tehlicich je sucho jako na sahare, o vikendu to rozhodim a dam vedet jak to beha Dik Pepik
Uživatelský avatar
pepe
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 25 pro 2009, 20:14
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od pepe »

tak jsem konecne o vikendu rozebral trmeny a bohuzel nic nenasel, vodici valecky jsou hladke jak detska prdelka a jsou dokonce jemně natřený vazelinou, prachovky 100 procent, teď už zbejvá jenom třmen versus hlavní brzdovej váleček, problem je, že tohle jsem měl u známýho v servisu na vycisteni a montáž novejch privodnich hadic a ten rikal, že třmen je OK ? :bit:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Harley »

No a v jakým stavu je ta těhlice? Ta část,kde po ní kloužou destičky?
elvis

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od elvis »

Vyndal jsem destičky a opatrně vyšlapal válečky aby úplně nevypadly,přetáhl prachovky vyčistil bordel na válečkách, lehce mázl měděnou vazelínou a je pokoj.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Jirka »

Jo - to je přesně ono - tady je vždycky ten problém - jak se opotřebovávají desky, tak ty válečky lezou ven a- prachovka-neprachovka - je na nich "bordel".... A když se pak dají desky nové, tak ty válečky zalezou tímhle koncem, který má díky tomu "brodelu" větší průměr, dovnitř, ale jakmile se začne šlapat na brzdu, tak jak jsou větší, zůstávají viset........
Takže přesně jak píše Elvis - vyšlapat je co nejvíc - pokud vypadnou, nedá se nic dělat, ale není to nutné - perfektně očistit šmirglem, pokud je možno, lehce namáznout, ale nemyslím že toto je nutné - stejně to jezdí v těsnění - a takto to smontovat. A měl by být - až do další výměny - pokoj :todáš:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Tom »

k tomu broušení válečků - ty válečky jsou z pertinaxu. Výhodou je že nekoroduje. Nevýhodou je že nasává vlhkost a bobtná. Jistější je koupit sadu válečků s těsněním, pohodlnější zabrousit...
elvis

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od elvis »

To co jsem výše popisoval vydrželo asi 1000km. Nedávno se mi to přidřelo zase. Tentokrát jsem váleček vyšlapal úplně ven, vyndal prachovku a zjistil, že za těsnicím kroužkem je vnitřek netknutý, ale před těsnicím kroužkem směrem k prachovce těch asi 5mm bylo pěkně orezlejch a tam se ten váleček zadíral.Takže rez oškrabán vše vyčištěno a jede se dál.Ale stejně jsem si udělal takové udělátko kdyby se to stalo zase abych na cestě zatlačil váleček a mohl pokračovat v jízdě domů.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Harley »

Ano,přesně! Tam těch asi 5mm mezi těsnícím kroužkem a hranou válce,ta část co je pod prachovkou,je to kritický místo,kde naběhne rez a pak to sekne pístek. Tu část je třeba pořádne očistit a nějakou grafitkou a nebo měděnkou jen tu část lehce namáznout.
Uživatelský avatar
Remi
hodně velkej kecal
Příspěvky: 174
Registrován: 13 říj 2010, 21:21
Bydliště: Praha/China
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Remi »

Pepe, jsem měl stejný problém na mém YJ. Po 2 Doba opravy, konečně jsem nahradil všechny. Poté, 1,5 roky perfektní. To mě stálo méně nahradit všechny, než se problém na dálnici ...

http://www.ebay.de/itm/2x-Bremssattel-B ... 56454a32e8

Remi
Uživatelský avatar
pepe
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 25 pro 2009, 20:14
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od pepe »

Tak a mám po starostech. Dneska jsem namontoval novy trmen s hlinikovym váleckem a novou sadou těsnění a prachovek včetně vodicich valecku. Testu vel jsem to asi 2 hodiny v terénu i na silnici a je to 100%. Stary trmen vyčistim a osadim novým váleckem on se za par let zase bude hodit.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od elvis »

Tak se ten mizenej váleček přidřel znova, nic jsem s tím nedělal (i když se z toho hulilo jako z komína) jen počkal až to vychladne a on povolil a jezdím dál. Nicméně sháním, zatím bez úspěchu, nerezové válečky, má někdo prosím typ kde je koupit, případně kdo by je vyrobil?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Harley »

Bejt Tebou,tak tam nerezový nedávám. Ty OEM pertinaxový jsou lepší.Pertinax nekoroduje ,je tvrdej a teplotně stabilní. Né bez důvodně se dávaj do slitinových třmenů.Když tam dáš nerezovej,tak nerez je měkčí a má větší tepelnou roztažnost.Nerezový pístky se dávají do hliníkových/duralových třmenů ,který se taky teplotně víc rozpínaj a kopírují roztažnost pístků.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host