predni brzdy - zablokované třmeny

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od elvis »

Harley dík za odpověď, zase jsem o něco chytřejší.Nejde mi do hlavy proč se to ale blokuje a jen pravá strana, kde jsem to měl rozebraný a pečlivě vyčištěný. Levou jsem nedělal a ta je bez problémů.
FAJER

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od FAJER »

uz niekolko krat vam Harley napisal , ze treba skontrolovat posuvnu poziciu trenia brzdovych dosek, je to zakerne ochorenie JEEPovych brzd. U verzii do cca 2007r. sa nedodava taky ten stvorcovy pliesok, dochadza k poskodzovaniu posunvej drahy brzdovych dosiek a tie sa potom casto kusnu..
http://www.4x4nazory.sk/diskusia/viewto ... f=37&t=974
v pripade ze vam nepojde nahlad do fora 4x4nazory.sk, napiste , presuniem sem par fotiek
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od Harley »

Jj,tím by se mělo začít aby dosedací plocha na těhlicích neměla žádný vyťukaný nerovnosti.Brzdič po ní musí plynule klouzat.
Dál,měly by se vyměnit ty malý prachovky/harmoničky co jsou kolem kluznejch čepů a dle stavu těch čepů,tak i je. Uvnitř mají bejt namazaný ale někdy se tam dá vazelína,která tu gumu naruší a ty čepy tam pak vaklaj a tím i pak celej brzdič a ten se pak může zkřížit. Tím jak brzdič nakřivo vůči kotoruči,tak na pístek tlačí destička,která jde rovně,pak se ten pístek zkříží ve válci a sekne se.
U WJ Grandů bejvá často problém se zasakáváním brzd kvůli zarostlejm hadicím.A nejčastějc to příjde právě po vyčištění a nebo jen výměně destiček,kdy se nějaký svinstvo utrhne a ucpe/přicpe hadici. Tlak na brždění to protlačí ale zpět se tomu nechce po uvolnění. Je to hlavně tím,že se brzdovka po dvou-třech letech nemění a hadice by se měly měnit tak po osmi letech.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od elvis »

Harley, vše co píšeš jsem zkontroloval navíc můj Wrangler má najeto 63000 km.r.v.2006 a to se mi nezdá tolik aby něco bylo vyvaklaný, nic méně rozeberu to znova jestli jsem něco nepřehlédl. A hlavně kdyby se něco zkřížilo tak by to asi zůstalo zkřížený i po vychladnutí a jak jsem již psal tak to po vychladnutí povolilo a od té doby jsem ujel cca 300km většinou po loukách a v blátě a funguje to zatím bez problémů.Už všech mých aut a motocyklů co jsem měl, tak jsem brzdy kontroloval pravidelně a hlavně dráhy po kterých se destičky pohybujou. Každopádně koupím nové válečky včetně těs. kroužku a prachovky.
FAJER

Re: predni brzdy - zablokované třmeny

Nový příspěvek od FAJER »

tu superhadicu so "spetnym" ventilom som zazil zatial len raz a to na VW TOURAN..

vyvaklanu jamku po brzdovych doskach som mal po prve pri cca 50000km, teraz mam nieco cez 100tis. a znova.
kontrolujem a cistim brzdy taktiez pravidelne a jeden s dalsich problemov (lahko odstranitelnych) je strhnuty zavit m8 taktiez v drziaku brzdica.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti