kryt krytu přídavné převodovky

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
elvis

kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od elvis »

Zdravím,nemáte prosím někdo vymyšleno něco, aby se neustále nemusela vydlabávat hlína, bláto , sníh atd. mezi krytem a př. pčevodovkou? Něco jako náběh, aby to nelezlo dovnitř pod převodovku. Mám 5tiletýho vnoučka a neustále spolu někde bahníme, teď jsme zrovna jezdili po hromadách jílovity hlíny a ta se tam tak utemovala, že jsem to tlakovou vodou vystříkával asi půl hodiny. Předem dík za jakoukoliv odpověď.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od Jirka »

elvis píše:... teď jsme zrovna jezdili po hromadách jílovity hlíny a ta se tam tak utemovala, že jsem to tlakovou vodou vystříkával asi půl hodiny. Předem dík za jakoukoliv odpověď.

:cheche: :cheche: Jenom půl hodiny??? Šťastný to člověk..... :wink:

tomu se neubráníš......
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od elvis »

Ahoj, potřebuji sundat kryt přídavné převodovky.Mohu ho prostě odšroubovat, nebo na něm leží převodovka a musím ji nějak zajistit? Předem dík za odpověď.
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Myslíš-li ten příčný přední díl krytu, pak odšroubuj. Převodovka je uchycena až na ten zadní, velký kryt.
O víkendu se budu pod autem chvíli válet, tak Ti udělám pár fotek toho mého "jiného krytu". Pak si o tom promluvíme a sdělím Ti všechny své zkušennosti s tímto řešením.
Sem
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od elvis »

Michal - Semiš Breznický píše:Myslíš-li ten příčný přední díl krytu, pak odšroubuj. Převodovka je uchycena až na ten zadní, velký kryt.
O víkendu se budu pod autem chvíli válet, tak Ti udělám pár fotek toho mého "jiného krytu". Pak si o tom promluvíme a sdělím Ti všechny své zkušennosti s tímto řešením.
Sem
Jedná se o ten velkej kryt, který je přišroubovaný k rámu 6-sti šroubama a uprostřed je silentblok na 4 šrouby.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od Tom »

tak na tom ta převodovka sedí, takže musíš převodovku podepřít, následně demontovat 3 šrouby silentbloků převodovky (jsou uprostřed toho plechu a pak již hurá na těch 6 šroubů co ten plech držej :wink:
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od elvis »

Tom píše:tak na tom ta převodovka sedí, takže musíš převodovku podepřít, následně demontovat 3 šrouby silentbloků převodovky (jsou uprostřed toho plechu a pak již hurá na těch 6 šroubů co ten plech držej :wink:
Ahoj, když jsem se na to pořádně podíval, tak mě hned bylo jasný, že to musím udělat tak jak píšeš, ale přesto dík za odpověď.
Jinak každému bych doporučuji, ten kryt preventivně sundat, jelikož rám i kryt v místě kde se stýkají byl pěkně rezavý až tak, že bylo třeba ten rez oklepat a pak obrousit. A to můj Jeep je r.v. 2006 najeto 70000.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od Jirka »

Jsi šťastný člověk žes měl co oklepávat :wink: Obvykle se to musí vyříznout /pokud ten kus rámu neodpadne sám/ a vyvařit ten kus rámu z plechu nový........
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od Tom »

:todáš:
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od elvis »

Jirka píše:Jsi šťastný člověk žes měl co oklepávat :wink: Obvykle se to musí vyříznout /pokud ten kus rámu neodpadne sám/ a vyvařit ten kus rámu z plechu nový........
No to čumím jak umím, že to může až tak proreznout. To naštěstí můj případ nebyl a navíc bylo třeba oklepat víc ten kryt než rám. Nic méně je oklepáno, obroušeno, natřeno, podsilikováno a již zpět na svém místě.
Honza1

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od Honza1 »

Teď se tam úplně bojim podívat... :nototo:
bobeš

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od bobeš »

Takže provizorně sundat a pořádně ošetřit :bit:
Ikdyž mám EU verzi tak to asi nebude nastříkáno tím voskem, nebo co to je?!
Určitě to střikají komplet smontované :frown:
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od elvis »

bobeš píše:Takže provizorně sundat a pořádně ošetřit :bit:
Ikdyž mám EU verzi tak to asi nebude nastříkáno tím voskem, nebo co to je?!
Určitě to střikají komplet smontované :frown:
Já mám taky EU verzi,takže určitě se vyplatí se na to mrknout.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od Tom »

mno ten silikon moc nedoporučuju... většinou se pod něj doda dostane a ráda tam zústane :frown:

U JK tento problém není Bobeši. To se týká hlavně YJ a TJ. U těch platí že prevence je důležitá!
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: kryt krytu přídavné převodovky

Nový příspěvek od Jirka »

Silikon nedávat!!!! Jednak je velmi agresivní sám o sobě vůči železu, takže se ti může stát to samé a jednak časem degraduje, takže se ti "odlepí" z obou míst a následně časem "ztratí"... a jsi na tom hůř než předtím.....
Dobrý nátěr je dobrý nátěr!
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host