rozkmitání volantu

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
eri 1

Re: rozkmitání volantu

Nový příspěvek od eri 1 »

...pred par dnami sme riesili prodobny problem, ked som pri zabrzdeni ledva udrzala auto na ceste, lebo mi volant strhlo a kmital velmi silno a to bolo aj pri nizkych rychlostiach. Samozrejme, ked si do toho sadol priatel, islo to... do urcitej doby - prislo sa na to, ze brzdovy valcek v strmeni ostal visiet. Vemenil sa valcek... pre mna ako zenu je to podivne, ze je plastovy vo Wranglerovi (ale mozno mam na to laicky pohlad, lebo sa mi zda ,,chaby") a gumičky okolo neho... a odvtedy mame pokoj.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkmitání volantu

Nový příspěvek od Harley »

Válečky v brzdách se nedělaj ocelový,jelikož by vzájemě přirezaly ke stěnám válce a nebo by vzájmě reagovaly.navíc ocel je tepelně nestálá a tak při ohřátí se roztahuje,čímž by se při výrobě muselo pečlivě spasovávat ,což by bylo drahý.
Plastový nejsou ale je to nějaký pertinax ,kterej nerezne,nehnije a je teplotně stabilní.Taky je to laciný.Je to běžný a nejen u Jeepů.
elvis

Re: rozkmitání volantu

Nový příspěvek od elvis »

Jak jsem před časem psal, že jsem vyměnil tlumič a kmitání ustalo, tak po nějakých 3.000 km se opět asi dvakrát objevilo a to na rovné silnici. Minulý týden jsem namontoval nové ráfky Dotz Hamada Dark s STT 235/75 x15 a je po problému, předek sedí jako přišitý ani nejmenší náznak kmitání. Zkusím odmontovat tlumič abych se přesvědčil, že tlumič na kmitání nemá vliv, jak píše Harley.
Kaslan

Re: rozkmitání volantu

Nový příspěvek od Kaslan »

Mě to dělá přesně při 80 Km/h a v pneuservisu mi zjistili, že mam totálně v háji pneu.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkmitání volantu

Nový příspěvek od meett »

tlumic vzdy resi jen naslednej rozkmit a tudis malej problem .
pri dobry geometrii ses v pohode... jenze jedna dira na silnici nebo v terenu a goemetrie je tytam
takze jak mas kmit tak geometrie a vyvyzeni kol a budes v pohode
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host