Spotřeba

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
DymakFilip

Spotřeba

Nový příspěvek od DymakFilip »

Můj TJ 2,5L automat má spotřebu 17L může mi někdo potvrdit jestli je to normální?
Dr.Ti.

Re: SPOTŘEBA

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Můj TJ 2,5 manuál má spotřebu 10 litrů při ustálené rychlosti 90km/hod po dálnici, město jezdím málo, terén se šplhá na 15litrů.
Spotřeba 17 litrů u motoru 2,5 normální není, ledaže bys měl "cihlu" na pedálu
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Radek 66 »

:eek: :eek: :eek: :eek:
Tak asi mi něco uniklo :cheche: :cheche:
1. že ten dotaz měl být asi jinde napsanej je pravda. :bit:
2. že by bylo normální mít 17 litrů průměr na 2,5 ce ale ne, to je téměř průměr 4 litra
Tak že při normálním ježdění je asi něco špatně když bere 17 L.
3. ale veliteli :lol:
kázat vodu a pít víno :blb: :blb:
:cheche: :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

Já si taky myslím,že to není typickej dotaz jak je ekonomickej Jeep ale je to spíš dotaz týkající se nějakýho problému. 17L na dvaapůlku není normální a někde musí bejt příčina. Sedumnáct litrů je spotřeba čtyřlitru a jen ve městě.
Pro porovnání,auta co jsem měl:
XJ 4,0L - 12-17L
ZJ 5,9L - 13-19L
TJ 4,0L - 14-17L (automat)
JK 3,8L - 11-17L

první číslo mimo Prahu,druhý pouze v Praze.U všech aut lift a větší kola ale překalibrovanej tachometr.
Bob Holoubek

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

spotřeby mých jeepů ne jedna paní povídala,ale skutečnost.
Jeep wrangler yj 2.5 manuál 13l
Jeep wrangler tj 4l manuál 14l
Jeep wrangler JK 3.8 manuál na AT pneu 18 kách14l nyní na MT pneu tam padá 20l.
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 389
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Moje zkušenost: YJ 2,5,r.v.1991 9-11l
TJ 2,5 1999 9-13l
TJ 4,0 2006 11-14l
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Michael »

ja jezdim lehkou nohou , na malych MT , pod 13 jsem se nikdy nedostal, na druhou stranu ani pres 14, mam to furt 13-14 litru, TJ 2,5 , 99 rok
DymakFilip

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od DymakFilip »

Jo díky moc. Je pravda, že se zapnutou klimou a s navijákem jako prase. Kola jsou také větší než v TP. Včera jsem odpojil KLIMU a jsem na 13,5 L. Což je dobré. Možná je chyba někde jinde, protože když jsem vyndal pojistku na automatickou spojku klimatizace a pak ji zapnu zevnitř čudlíkem tak se motor přepne do vyšších otáček a vypadáto jako když je trochu uchcanej.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

Wranglery nemají automatickou klimu,jen manuální a ta se zapne,jen když ty chceš.Tak proč vyndavat pojistku?
DymakFilip

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od DymakFilip »

Protože ji tam mám. Ne automatickou klimu ale KLIMKU s automatickou spojkou. Prostě při chodu motoru ji spíná a tím dost výrazně zatěžuje motor. Ta pojistka jen vyřadí to spínání a tím to oblbnu.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

Co to je KLIMKA s automatickou spojkou?
To že klimatizace zatěžuje motor,snižuje výkon a zvyšuje spotřebu vím .I u třista koňovýho šestilitra jsem pocítil když klima sepla a nebo vypla natož u takhle malýho obsahu.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Jirka »

No, tak docela pravda to taky není - klima je sice mechanická, ale spíná v jedný poloze automaticky vždy a lidi to často vůbec neví - a to v poloze, kdy je foukání přepnuto na okna. A protože jak já, tak většina lidí jezdí většinou s polohou větracích klapek na foukání na nohy a na okna, tak pak ta klima běží vlastně pořád. A to si mnoho lidí neuvědomuje a myslí si, že klima je automatická a běží furt.....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

No a právě k tomuhle jsem chtěl dojít. Protože vím ,že hodně lidí má tuhle polohu a diví se ,že jim běží kompresor přestože klimatizaci nezapli.Nesepne to jen když je venku pod -1.
Já patřím mezi tu druhou skupinu,co tuhle polohu nepoužívá,jen když je třeba odmlžit okna.

Jen furt nevím,co je to "Klimka".
DymakFilip

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od DymakFilip »

Přesně jak upřesňujete. Spíná v pravidelných sekvencích. Navíc já to slyším i v autě. přád cvaká v odstupu 5-ti sec. Klimka je KLIMATIZACE. :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

Aha! Já myslel,když je to velkejma písmenama,tak že je to název něčeho extra. :lol:

Tak tam nedávej polohu "okno" a "okno-nohy". Pak to spínat nebude a nemusíš mít vyndanou pojistku. Když pak chceč klimatizaci zapnout,tak jí tam zase vracíš? Trochu nepohodlný.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host