Legalizace uprav

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Jirka Trachta

Legalizace uprav

Nový příspěvek od Jirka Trachta »

Ahoj mám problém vlastním vůz Jeep Wrangler jk mám pevnostní nárazníky AEV naviják WARN a pneu 295/70 R17 ve potřebuji to zapsat do TP.ve vyskumáku mi řekly že není problém ale musím snížit váhu o 180 kg to abych vyndal snad motor nevíte někdo co stim dík.
Uživatelský avatar
RadekK
malej kecal
Příspěvky: 17
Registrován: 24 srp 2016, 20:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace uprav

Nový příspěvek od RadekK »

Jirko,
(předem říkám, že se jedná čistě o můj soukromý názor a ne o nějaký návod)

O tomto tématu byly popsány celá dlouhá pojednání ... podtrženo sečteno ... ano, existuje legální možnost nechat úpravy zapsat do TP. Dle rozsahu úprav a způsobu provedení to ale může být velmi finančně náročné. Obecně platí ... má li úprava (díl) již nějaký certifikát je to jednodušší. (např pro nárazník AEV existuje plastový kryt, který má TUV certifikaci. (http://www.4-wheel-parts.de/en/Jeep-Wra ... r-Bumpers/) jsou to ale další a další investice, papírování a nakonec stejně záleží na technikovi STK zda to uzná či ne.

Zároveň zde platí "není žalobce = není soudce" ... pokud úprava opravdu není proti předpisům (např. pokud pneu 295/70 R17 nepřesahují rozměr blatníků) tak se asi nenajde nikdo (kromě STK) kdo by to zpochybnil či udělil pokutu.

Celé to může mít i návaznost na pojištění. Pokud by upravené vozidlo způsobilo nějakou škodu, pak by asi pojišťovna mohla onu škodu na majiteli vymáhat.

Pokud je Wraník ještě v garanci výrobce, tak ji asi ztratí. Opět zde závisí pouze na přístupu prodejce.

... ale to auto je přece krásné i bez úprav, ne? :wink:
Uživatelský avatar
RadekK
malej kecal
Příspěvky: 17
Registrován: 24 srp 2016, 20:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace uprav

Nový příspěvek od RadekK »

zde je to popsáno řečí jiného kmene :cheche:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341
(§ 28 - § 30)
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace uprav

Nový příspěvek od Harley »

je krásný jako polotovar ale jezdit v autě bez úprav??
Uživatelský avatar
RadekK
malej kecal
Příspěvky: 17
Registrován: 24 srp 2016, 20:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace uprav

Nový příspěvek od RadekK »

:todáš:
to už záleží na vkusu a stavu peněženky každého z nás. já dělám taky úpravy, ale většinu jsem si navrhnul a vyrobil sám a tak moc "nekřičí"
jozef bb
malej kecal
Příspěvky: 6
Registrován: 10 říj 2016, 23:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace uprav

Nový příspěvek od jozef bb »

Podarilo sa mi zlegalizovat elektricky navijak .Mam ho zapisany vo velkom TP.
Na zapisanie bolo potrebne - schvalenie ministerstva dopravy/certifikat a zaznam o montazi opravnenou organizaciou. :cigarko:
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace uprav

Nový příspěvek od TomaNovy »

Jirka Trachta píše:Ahoj mám problém vlastním vůz Jeep Wrangler jk mám pevnostní nárazníky AEV naviják WARN a pneu 295/70 R17 ve potřebuji to zapsat do TP.ve vyskumáku mi řekly že není problém ale musím snížit váhu o 180 kg to abych vyndal snad motor nevíte někdo co stim dík.
Sundej strechu, vyhod vsechno z kufru i ze vsech kasliku, nadrz prazdnou, ostrikovace prazdne. Jeste bych sundal kryty vsechny podvozku a zkusil bych i predni kardan, kterej taky v podstate na silnici nepotrebujes, sundej rezervu a nahrad ji lepici sadou. Dal bych i mensi pneu, ty pak zapis dodatecne az budes mit zbytek legalizovanej. Pak si to zkus zvazit a vyraz do Dekry ...

Jo a navijak take sundej, zlegalizujes ho dodatecne ...
bobeš

Re: Legalizace uprav

Nový příspěvek od bobeš »

Čau.
Dlouho jsem sem nepsal.
Ale dnes k tomu mám velký důvod!
Jedná se to k tomuto tématu a dnes jsem se dozvěděl, že je možnost i pro ostatní... :wink:
Prostě mám (jednou větou) zapsané ve VTP: oba pevnostní nárazníky AEV, naviják, podvozek 3,5”, disky AEV a pneu jiných rozměrů!!!
Bez problémů jsem prošel STK s focením!
A mám klid. :cigarko:
Pokud by měl někdo zájem, tak napište na můj kontakt tohoto webu a já zašlu další info a případně i foto zápisu :nečtešnevíš:
Tak se mějte
Bobeš
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti