Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
kubajzlik
malej kecal
Příspěvky: 2
Registrován: 02 led 2016, 21:48
Kontaktovat uživatele:

Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od kubajzlik »

Dobrý den,
pokukuji asi už rok po JKčku, zvažuji i dovoz z USA, kde je výběr podstatně lepší než v Evropě.
Našel jsem celkem zajímavý kousek: http://www.ebay.com/itm/Jeep-Wrangler-U ... 2465080412

Otázka na vás jakožto tématu znalého, jaké jsou "problémy" jezdit s takovým autem v ČR. Zajímá mě spíše kontroly PČR, homotogace, STK atd.

Děkuji za každou odpověď.
Jakub
Bob Holoubek

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Ahoj,řešil jsem stejný problém před 6 lety když jsem začínal s JK, pokud si chceš,ušetřit nervy + peníze na podobné auto zapomeň jako privát ho sám nepřihlásíš,nesplňuje pro evropský provoz skoro vůbec nic,při dnešním stavu TK tě vyhodí skoro za vše co nemá homologaci,pevnostní nárazníky,podvozek,větší kola než má zapsáno v tp.USA wrangler nemá vyražené vinko,které musí mít na rámu,musíš dát mlhovku,zpátečku,blinkry nesmí stále svítit,proženou tě výzkumákem vše stojí peněz jak sraček a není jistota,že tě projde.Již jsem půjčoval origo kola na TK + přední nárazník.Doporučuji koupit v evropě a přihlásíš to do dvou dnů.Dále pozor na úpravy na tk vše fotí a co není originál nebo s homologací odmontovat a nahradit originálem je to konečná staveb v č.r. stejné je to u motorek prodávám bmw poprvé je zajímá homologace výfuku,kluk neprošel kvůli samolepkám na plexi,musel ho sundat,známej chtěl přivézt haryka z USA mají nehomologované laufy zde stojí cca 52000kč takže byl rád,že jsem mu ho přivezl z DE a byl na papírech do 3 dnů.

Hodně štěstí při nákupu.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od Harley »

V podstatě souhlas s Bobem až na pár detailů. US verze má ražený VIN na rámu.Problém s VINem mají naopak EU verze. Viz diskuze o tom někde tady.
Dovoz s USA je lákavej při cenovce za kterou to tam koupíš ale když pominu pakec s přihlášením i neupravenýho auta s USA tak Tě finální cena příjde na dvojnásobek nákupní ceny. Před sedmi lety jsem se stejně rozhodoval a nakonec zvolil nákup v EU,konkrétně v DE. I tak byl trošku problém s přihlášením US verze,byť v DE již registrovaný.I o tom je tu někde psáno.
Upravený auto s EU se zapsanejma všema úpravama je možný u nás registrovat.Dodatečně to jde zatím špatně. Nemylsím si,že je konec úprav,je to jen otázka času,kdy si to "sedne" a půjde zase skoro vše na vyjímky,jako třeba v DE.
Na to auto v odkazu zapomeň.To bys nepřihlásil ani náhodou.
Bob Holoubek

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Harley píše:V podstatě souhlas s Bobem až na pár detailů. US verze má ražený VIN na rámu.Problém s VINem mají naopak EU verze. Viz diskuze o tom někde tady.
Dovoz s USA je lákavej při cenovce za kterou to tam koupíš ale když pominu pakec s přihlášením i neupravenýho auta s USA tak Tě finální cena příjde na dvojnásobek nákupní ceny. Před sedmi lety jsem se stejně rozhodoval a nakonec zvolil nákup v EU,konkrétně v DE. I tak byl trošku problém s přihlášením US verze,byť v DE již registrovaný.I o tom je tu někde psáno.
Upravený auto s EU se zapsanejma všema úpravama je možný u nás registrovat.Dodatečně to jde zatím špatně. Nemylsím si,že je konec úprav,je to jen otázka času,kdy si to "sedne" a půjde zase skoro vše na vyjímky,jako třeba v DE.
Na to auto v odkazu zapomeň.To bys nepřihlásil ani náhodou.
Ahoj Haryku,vážím si tě jako odborníka,ale s těma vinkama mám pravdu já všechny moje 3 JK (evropa)měla vinko vpravo pod sedadlem spolujezdce kdežto USA JK např.Metákovo nikde nemělo mají pouze za sklem,bez vyraženého vinka na rámu ti nikdo neudělá TK

Zkus si nechat zapsat do TP vyjímky na nárazníky,podvozek,kola uvidíš jak vylítneš.
Podobně se řeší u motorek kufry,ladáky apod vše musí mít e jinak se technik pod to bojí podepsat.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od Harley »

Já mám US verzi a VIN vyražený.Stejně tak předtím u TJ . Né doražený ale fabricky ražený.
Pokud máš vše v TP zapsaný jako vyjímky,tak to znamená,že to prošlo nějakou zkouškou/homologací a tudíž to splňuje STK. Proto to jsou vyjímky.
Bob Holoubek

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Ok pouze jsem napsal své osobní zkušenosti s USA jeepama + zapsání vyjímek do TP.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od Harley »

Ale vždyť píšu,že je to momentálně neschůdný
Harley píše: Upravený auto s EU se zapsanejma všema úpravama je možný u nás registrovat.Dodatečně to jde zatím špatně. Nemylsím si,že je konec úprav,je to jen otázka času,kdy si to "sedne" a půjde zase skoro vše na vyjímky,jako třeba v DE.
tady je Xaxova zkušenost se zapsáním úprav do vyjímek:
http://jeepforum.cz/showthread.php?tid=5881
kubajzlik
malej kecal
Příspěvky: 2
Registrován: 02 led 2016, 21:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od kubajzlik »

:pako: Tak mě akorát zbývá sehnat tetičku v USA a nechat to na USA značkách :-) Ale to je myslím na nějakou dobu, ne?
Je tady na fóru chlapík s nickem nafťák a ten dle fotek to má nazvedany na velkých kolech a asi v poho jezdí.
To stejné zde: https://auto.bazos.cz/inzerat/62643045/ ... -28CRD.php

Tak nevím, přih...ní a S...K bych asi "zvládl" ale nechci koupit auto jen na dívání, ale na jezdění. :wink:

Díky za reakce
Jakub
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od SKAJA »

Tak ježdění je asi ten poslední problém. Jezdí tady mraky brutálně upravených offroad aut a PČR s tím problémy v zásadě nemá. Ono to je asi taky dáno tím, že offroady na silnici neprovokují tolik jako sporťáky, lidi s nima nelítají jako hovada, jako někteří frajírci v báwech a podobných břichoplazech.

A další věc je, že policajt prakticky neví, co je nebo není originální stav nebo příslušenství. I tady na fóru má prakticky každý větší kola, lift, podložky a nikdo s tím nemá problém, jezdí s tím lidí expedice po Evropě. To je výhoda Jeepa. Když dáš na oktávku 20" kola nebo LED světla, tak hned každý pochůzkář ví, že to je špatně. Ale ukaž mi policajta, který na první pohled pozná naliftovanýho Wranglera nebo AEV nárazník. Takže v provozu se policajt spíš pokochá pěkným autem, pochválí ti ho a zeptá se, kolik to žere.

Problém je právě ta STK, dovoz, přihlášení a formality kolem toho.
Bob Holoubek

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

http://ekonom.ihned.cz/c1-65380750-auta ... -pod-cenou

Konec nazvedaným wraníkům,pevn.nárazníků,zvýš.podvozků,větších kol než je zapsáno ve velkém TP.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od PETARDAK »

Bob Holoubek píše:http://ekonom.ihned.cz/c1-65380750-auta ... -pod-cenou

Konec nazvedaným wraníkům,pevn.nárazníků,zvýš.podvozků,větších kol než je zapsáno ve velkém TP.

Ano, všichni to víme, "přituhuje" :frown: ale, pořád platí: "NEJHORŠÍ SMRT, JE Z VYDĚŠENÍ!!!" :blééé: :blééé: :blééé:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz Wranglera a jeho následné provozování v ČR :-)

Nový příspěvek od Harley »

Přesně tak! Hlavně se s toho neposrat. A kdo to chce mít legální,může zvolit,byť náročnou ale reálnou cestu jako třeba Xax:

http://jeepforum.cz/showthread.php?tid=5881
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host