kontrolka žhavení CRD

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Ahoj. Setkal se někdo se závadou,že přestala svítit kontrolka žhavení ? Mám najeto asi 53 000km- rok výr. 11. wraník také o trochu hůře startuje ,dříve nu stačila tak jedna otáčka, nyní tak dvě otáčky. Volal jsem do autorizovaného servisu k Dojáčkovi a bylo mě zděleno, ze tento typ již nemá kontrolky se žárovkami ale diody v tištěném spoji a že se musí vyměnit celý panel za 15.000Kč, nebo si musím opatři elektrikáře, který umí opravit tištěný spoj. Tak jsem se objednal alespoň na kontrolu žhavení, aby se zjistilo,co s tím opravdu je. Měl někdo podobnou závadu ? Dík za odpověď. Petr-46
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od Harley »

Než začneš měnit celej tachometr panel,tak udělej žárovkovej test. Tím zjistíš,jestli odešla dioda na tišťáku a nebo to jen nežhavý a tudíž není jen signalizace.
https://www.youtube.com/watch?v=mEeIuTWjdlg
Jinak maj pravdu,"žárovky" se v tachometru nebo v podsvícení různejch panelů nemění ale mění se komplet panely. Tak je to dle servisních manuálů. Nicméně,samotná dioda na tišťáku se vyměnit dá. Jen to neudělá běžnej servis ale musíš sám nebo sehnat nějakýho šikovnýho elektrikáře.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Díky za odpověď a radu. Máš představu,kudy se přístrojový panel rozebírá?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od Harley »

Tachometr konkrétně nevím. Tam sem žárovky nebo podsvícení nedělal. Ale když ho vyndáš,tak uvidíš.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Opravdu díky za typ. :nápad: Použil jsem tebou zaslanou metodu kontroly kontrolek a deska se asi resetovala , protože kontrolka žhavení začala fungovat. :todáš: Ještě jednou díky. Nevíš,po kolika km. se mění žhavicí svíčky ? Měly by prý vydržet 100tis.km. Petr
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od Vojta »

Ale ve vedru to vůbec nežhaví, taky mi teď v létě kontrolka žhavení nesvítí, když startuju za venkovního tepla. Než budeš něco opravovat, počkej na chladnější dny. Nebo zajeď s autem na jatka- nech ho přes noc v mrazáku s prasatama!
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Mě kontrolka nesvítila vůbec. Teď po restartu palubní desky dle návodu vždy pří zapnutí problikne a zhasne. Kolik vydrží žhavicí svíčky asi km. do nutné výměny ?
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od Vojta »

Tak jsem to zjišťoval- když je vedro v noci tak nad 20 st., tak mně to ráno nežhaví nebo přesněji kontrolka se nerozsvítí, , když je chladnějc jako dneska, tak to tak na 0,5sec problikne.
Kolik vydržej svíčky? Toť otázka. Dokud žhaví. Netuším, jestli u tohohle auta je proud každou svíčkou kontrolován řídící jednotkou. Ale u jiného auta (MB) mi do 60 000 km odešly už 2 svíčky a vždycky to zahlásilo kontrolkou závady motoru a kontrolka žhavení svítí při spálený svíčce nápadně dýl. Tím se snadno pozná, že ta závada je žhavicí svíčka. Která , to už potřebuje diagnostiku, i ta nejjednodušší za pár USD poznala, která svíčka to je, čili každá svíčka má v MB svůj ,,ampérmetr". Nechápu, jak je to udělaný, když svíčky jsou jedním koncem uzeměný a jsou na 4,4V , ne na 12V. Čili nemohou být v sérii. A že by ten zbytek do 12V sráželi odporem, je mi divný nelogický, kam s tím teplem? Nikdo z ,,automechaniků" , kterých jsem se ptal, to neví, jen říkají že tam je ,,žhavicí relé" To já vím taky, ale kde berou těch 4,4V? Že by tam byl pulsní regulátor? Jako je u JK na denní svícení, když ho Procalem naprogramuješ na poloviční napětí? Fakt nevím. Jinak u HDI motoru Peugeot mi svíčky žhaví bez jakékoliv výměny či kontroly 16let. Startuje to normálně i v zimě.
Naopak- u motoru VW 1,9TD (ne TDi) mi svíčky odcházely i 2x ročně, tak po 30 tis, km. A pak babo raď. Vzhledem k tomu, že asi ani nikdo neví, kde v CRD svíčky jsou (už jsem se tu na to ptal, nejsou zvenku vůbec vidět), tak asi dooost držej.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Díky za odpověď. Ptal jsem se v několika autorizovaných servisech na životnost žhavicích svíček a uváďějí ,že dle druhu provozu vozu životnost do výměny 60 až 90tis.km. cena jedné svíčky dle výrobce 350-700kč/kus. Před wraníkem jsem měl Terano II a tam jsem svíčky neměnil do 120tis./km. To dříve odešla váha vzduchu. Bylo by hloupé , kdyby vadná svíčka nechala člověka někde v zahraničí.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od Vojta »

Neboj, to chytne i s odešlou svíčkou, dvěma, možná i třemi, jako každý diesel.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka žhavení CRD

Nový příspěvek od Vojta »

Tak jsem to v tomhle chladnějším počasí vyzkoušel- ráno na vteřinu blikne kontrolka žhavení, a během dne, když je teplo, už ani neblikne. Zase až druhej den.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host