brzdy, ložiska

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Díky za nabídku. Aspoň uvidím pořádnou káru :-)
Pošleš mi na tebe číslo? Až pojedu kolem, dal bych předem vědět. Můžeš prozvonit na 777557726
Stejně tam ale nějakej problém je. Teď jsem předek zvednul ještěrkou, šlápl na brzdy a ihned zkusil, jestli jsou kola volná... A nejsou. při roztočení rukou se otočí sotva na půl otáčky, je slyšet, že destičky jsou přitisklý, dřou... Měnil jsem na brzdičích gumičky i pertinaxový válečky. Zvažuju, že dám asi celé brzdiče, nebo minimálně nerezové válečky...

Díky Vláďa
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Harley »

607539573
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Díky, mám uloženo, až pojedu, dáme kafčo. Hezký víkend, Vláďa
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Harley »

nápodobně. :todáš:
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Ještě jednou ahoj . V příloze zasílám geometrii přední nápravy. Zaráží mne ty náklony a příklony. Myslím si, že by to taky mohlo mít vliv na abnormální opotřebení ložisek. Co myslíte?
Přílohy
přední náprava.pdf
(239.15 KiB) Staženo 388 x
jozef bb
malej kecal
Příspěvky: 6
Registrován: 10 říj 2016, 23:37
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od jozef bb »

Mal som problém s prehrievaním brzd na Wranglery po výmene brzdových doštičiek - zadná náprava.
Zničili sa mi nové brzdové platničky,dokonca teplom sa vytavila stredová krytka disku.
Po výmene brzdových strmeňov s piestikmi/nové platničky mám už po probléme.
V značkovom servise mi vymenili aj brzdové hadičky, ale to podľa mojej mienky to bolo zbytočné.Totiž staré som
pokrájal a vo vnútri boli ako nové,žiadne napuchnutie,rozleptanie.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

tak se mi už ozvali z toho servisu, ložiska mi v záruce vymění a proměří celou nápravu. Podezření padá na špatné svislé čepy, které prý špatně umístili těhlici a tím i celé kolo s ložiskem a tím pádem vyosená poloosa, tedy větší namáhání na ložisko... Možná i prohnutá náprava, nebo vymleté domky na svislé čepy... Uvidíme...
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Tak ráno si jedu po měsíci do servisu do Prahy pro mého Rubicona, kde jsme už po "páté" měnili přední ložiska za posledních 10.000 km, tak jsem zvědavý, co vše mi na tom dělali a co to bude zase stát... Budu vyprávět...
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od TomaNovy »

Vladimír Plíva píše:Tak ráno si jedu po měsíci do servisu do Prahy pro mého Rubicona, kde jsme už po "páté" měnili přední ložiska za posledních 10.000 km, tak jsem zvědavý, co vše mi na tom dělali a co to bude zase stát... Budu vyprávět...
Pokud to nevyresis, tak se ho zbav a kup si noveho. Za ty prachy, cos do toho vrazil a zrejme jeste vrazis, bys mozna uz dosahl na funglovku.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Vojta »

Tak jak jsi dopadl? Je to po opravě OK? Nebo zase KO?
Vojta
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Zatim 300km bez problemu, ale muj pravnik to uz resi,.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy, ložiska

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Chcete se zasmát? Víte kolik mi naúčtovali v TOP Servis Holan v Praze Vinoř, konkrétně p. Hladík - odborník na Jeepy za "tekutou měď" ve spreji při výměně předních ložisek? 343,-Kč !!! To mám asi celé auto teď z mědi!!! Montážní pasta na brzdy ve spreji 344,-Kč !!! Pasta na brzdy se štětečkem 356,-Kč !!! 1,5lt oleje mi dali do předního diferenciálu!!! Když jsem tu nápravu přivezl na srovnání, bylo tam na dně bahno a ne čistý olej. A to jsem od té výměny najel cca 5.000km a gufera na poloosách jsou v pořádku. Když jsem ho vyčistil a vypláchl, dolil jsem "přesně" jen 1 celý litr oleje !!! Za zkušební jízdu si účtují 999,-Kč !!! Gufero zadní poloosy za 1.022,-Kč !!! Každé vystříknutí jakého koliv spreje je naúčtováno částkou 30 - 80,-Kč!!! Jeďte všichni do TOP servisu Holan, stříknete si vy :-) Já se jdu mezitím s právníkem dál šťourat ve fakturách...
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti