Jak "vyladit" nového Wraníka ?

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Vojta »

Naviják asi nezoficializuješ. Možná samotný naviják ano, protože třeba u navijáku Come-Up je v příloze Prohlášení o shodě, které je v podstatě v pořádku. Ale musíš ho přidělat na nárazník, ale ne na ten původní, plastovej. To bys s ním mohl tahat tak ředkvičky ze záhonu a samotný naviják má opravdu hmotnost tak 50kg, takže by to za jízdy prasklo a upadlo. Takže musíš mít schválený pevnostní nárazník, na který přiděláš ten schválený naviják, obojí zapsaný v TP. A takový TP bych chtěl vidět. Naviják mají možná v TP tak odtahovky, možná taky ne, ale tam je na korbě za kabinou.
Je tu někdo, kdo má naviják a pevnostní nárazník v TP?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Harley »

Což o to,existují možnosti aby byl naviják při zachování origo nárazníku.On je pro montáž mimo něj ale to nemění nic na tom,že na to neexistuje legální schválení. Vše ostatní viz Vojta.
bobeš

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od bobeš »

K tomu navijáku.
Byl jsem na evidenčce (ANO není to technická) a tam když mi auto fotili, tak nastala debata naviják...
Skončilo to tak, že přišel jeden z nich a říká tomu mému technikovi: - přesahuje (mění - zvětšuje) naviják rozměry auta? (viz. můj Avatar) NE tak to něreš a nikam nepíš do závad?! A to tedy zatím nikdo neřešil pevnostní nárazník od AEV... ale si myslím, že z nich nikdo "zatím" ani neví, že ten nárazník není originál!!! Je pravda, že od AEV je takovej nejvíce průchodnej, oblé hrany, nárazové gumové členy atd. Bojí se, že až tam někdo přijede s "kolejnicí" tak se na to zaměří a bude to v háji! :frown:
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Vojta »

Bobeš, taky tak to cítím, dokud tam před tebou na evidenčce nebo STK nebyl někdo se sériovým Wranglerem bez úprav, tak nevědí, jak to má vlastně vypadat doopravdy, pokud tam není kolejnice uřízlá autogenem místo houbovitýho plastu. Já jsem zvědavej na STK na svoje blatníky Bushw., , originální původní ani nemám a byl by to opruz je tam nějak lepit zpátky.
Harleyi, jak to dělají na STK Harlejové?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Harley »

nevim,já se o to nestarám.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

sežeň si od někoho certifikát, kdo ho už má oficiálně koupenej a sloupni si na tom tvém štítek. Na STK vědí prt, jestli je to ten, co je na certifikátu. Je to jako s tažným, ale o těch přehled mají
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Harley »

U navijáku je to blbost. "Certifikát" je prohlášení o shodě,jak psal Vojta. Ten neopravňuje k montáži na vozidlo.
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od SKAJA »

sendy07 píše:Přesně to samý se soft topem řekli i nám. Ale hned druhý den ho sehnali prý v Brně, taky za 25tis s DPH. Hmm nějak s tím kšeftujou, je to nějak moc stejný příběh.
Spíš náhoda :wink: Většina nových Wranglerů má dual top (plátěnou i pevnou střechu), přičemž někdo to přehazovat nechce, tak soft top prodává. Já jsem ji kupoval vloni na jaře v Olomouci u p. Koudelky, ale tip mi na něj dal prodejce v brněnským Motortecu (odkud mám auto). Tuším s ním spolupracují na různých úpravách, který sami neumí. A letos v zimě jsem se díval na web Motortecu (občas tam koukám, co mají za skladovky) a měli tam soft top za 25tis Kč. A teď už tam není...takže to je asi ten, co jsi koupil ty. Asi jim ho tam nechal někdo, kdo to k novýmu autu nechtěl a věděli, že Koudelka ho vloni prodal za těch 25tis tak tam dali stejnou cenu :cigarko:
sendy07
malej kecal
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno 2016, 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od sendy07 »

Neporadíte mi jaký podložky a lift, pokud vůbec je potřeba. Nyní origo pneu a disky 255 x 70 x 18, chci vyměnit za 275 x 70 x 18. Tj z 32" na 33". Na větší nepůjdu, mám moc těžký převod.
Nemá někdo zkušenost s pneu NOKIAN ROTIIVA AT PLUS LT celoroční M+S ?
Řeším taky kam dát přídavná dálková světla na ten úžasný EU nárazník.
Jo a ten soft top nám opravdu vezou z Brna.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Nechcete někdo podložky na JK na kola? síla 38mm
sendy07
malej kecal
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno 2016, 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od sendy07 »

Ty podložky si klidně vezmu - za kolik by byly?
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

dal jsem za ně 3.700,- a nechám je za 2.500,-
Odkaz je tady: https://rdr.crownauto.us/cs_CZ/m/2007/j ... rs/COK007/
Měl jsem je jednu sezónu, pak jsem si koupil disky Cepek a už je nepotřebuju. Jestli je chceš, pošli tedy adresu. Jinak jsem z Ústí n.L., jestli tím směrem jezdíš...
sendy07
malej kecal
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno 2016, 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od sendy07 »

Ok. Zasílám kontakt a děkuju.
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od SKAJA »

Ty podložky pod kola 38mm jsou na origo disky 18" ideální. Já je mám taky a kola jsou hezky zarovnaný s hranou blatníku, takže ani moc nelezou ven, ani nejsou utopený :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak "vyladit" nového Wraníka ?

Nový příspěvek od Harley »

To jak je možný? Já mám podložky 25mm a je to taky zároveň. Při 285tkách pneu.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host