Výměna oleje

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
bobeš

Výměna oleje

Nový příspěvek od bobeš »

Čau chlapy.
Před časem jsem měnil u svého spolehlivého servisáka olej. Dříve než je doporučená servisní výměna.
A teď se mi objevilo upozornění na výměnu oleje na displeji palubního počítače :frown:
Prosím o radu, jak si jej vymazat z paměti?! Zda to nejde třeba Procal modulem a jak? Nebo jak to děláte ostatní? Můj servisák to neumí ( nemá na to správnou diagnostiku )....
Jestli na to není nějaký fígl, jako u Škoda Octávie, přez páčky atd.

Pokud NE, tak mi nezbyde než si najít servis s dobrou diagnostikou... Nevíte o nějakém v okolí Hradce Králové? Nerad bych do JEEP Kratochvíl, kde se jen za "kouknutí" pěkně prohnu, a taky jsem zjistil, že ne vše udělali jak měli při první garánční prohlídce?! :down:

Předem děkuji za odpovědi a mějte se fajn :wink:

Bobeš
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Nový příspěvek od Harley »

Tady máš návod a i na jiný funkce

http://www.jeepforum.cz/showthread.php?tid=106
bobeš

Re: Výměna oleje

Nový příspěvek od bobeš »

Diky moc :todáš: :todáš: :todáš:
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Nový příspěvek od Vojta »

Teď jsem o víkendu měnil oleje, m.j. i v JK CRD, a napadly mě dva dotazy: viskozita pro CRD je jasná, doporučen je 5W30, tam není co řešit. Ale můj dotaz zní- je nutné používat olej se specifikací C3, čili bezpopelový, když v JK r.v. 2008 nemám naštěstí DPF ? Nebo stačí C1, třeba AGIP Formula C1, CASTROL EDGE C1, LM atd. tedy olej se sníženým obsahem popela? Slyšel jsem, že ty oleje C3 hůř mažou. I když při mém stylu jízdy asi nehrozí nějaké přehřátí či jiné selhání oleje, měl by olej spec. C3 svědčit EGR ventilu a turbu, měly by vydržet dýl čisté. Teď jde o to- jestli líp mazat a občas vymetat saze nebo hůř mazat a mít turbo, EGR a ucpávky vejfuku čisté..

A druhá věc: měl jsem v garáži přes noc asi při 10 st. C (za stejné teploty na stejném místě) dva různé oleje, oba 5W-30, C3. Jeden byl MOBIL 1 ESP FORMULA 5W-30, druhý byl levný NO-NAME olej určený hlavně do GM vozidel (Opel, Vauxhall) spec. DEXOS 2 , taky 5W-30, oba měly specifikaci MB 229.51, což mě zajímalo. A jak jsem je tak do aut lil, tak jsem si všiml, že ten Mobil je za stejných podmínek o dost hustší než ten oplácký no-name. Je to dobře nebo špatně?
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti