Taky vas zlobi predni naprava?

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od TomaNovy »

Rad bych se podelil o me patalie s predni napravou ...
Po nekolikate jsem byl nucen menit kriz u predni poloosy a zaroven resit unik oleje z diferencialu na predni naprave. Ony jsou tyto dve zavady tak trosku spojene. Cim vice se hrabete v poloose, vyndavate a zandavate celou pololosu, tim se vice poskodi gufero v diferencialu. Dale jsem po vicero vyletech mimo silnice zjistil, ze mam ohnutou predni napravu, respektive C nosnik, ktery drzi predni kolo v cepech. Vysledkem byl krasny usmev meho JK. Pak se jeste objevila komplikace v differencialu. Skrze spatne guffero se do difu dostalo bahno z mych vyjizdek. Proste to uz netesnilo a poloosa se neda vapkou vycistit. Tak to slo do differencialu. Navic ohnuty C profil vychylil poloosu ze sve geometrie (opet namahani gufera) a doslo i k hlubsimu zasunu polosy do diffu, kde se to pekne drelo. Coz take nebylo pro ten diferencial uplne idealni.

Byl jsem neskutecne nasran na kvalitu celeho JK a rozhodl se to resit radikalne a jedno provzdy, snad.
1. Misto novych poloos s krizi nebo vymeny krize jsem poridl RCV poloosy. Jsou dost mastny ... pres 30tisic
2. Diferencial plny bahna a kovovych supin zralej na vymenu. Nutne koupit novej, taky dost mastny ... taky 30tisic
3. Tesneni na obou stranach taky v haji. Navic pridat tesneni na vstupu do napravy, aby se tam to bahno jiz priste nedostalo.
4. Ohnute C nosniky si zaslouzi narovnat a vyztuzit. Umi to vubec nekdo nebo budu muset koupit celou predni napravu?
5. A pak to pokud mozno dat dohromady na poprve, aby se s tim uz nemuselo hybat a zase rozebirat.

Zkousel RCV nacpat do ohnute napravy, ale ta koule se tam proste nevesla. Navic byla pekne vyosena. Takze nezbyvalo nic jineho, nez ty C nosniky hrubou silou narovnat, pac dalsich 70.000,- za celou napravu se mi nechtelo davat. Nastesti to neni krehka litina, ktera praskne. Nahrat plamenem a palici si slusne zacvicit, ruce jak Stallone. Pak navarit vyztuhy, aby se opet neohnula. Daji se koupit jiz hotove. Jedny jsem koupil a nechal si udelat z poradneho materialu kopie. Ty jsou ted na predni naprave navarene.

Kdyz geometrie odpovidala puvodnimu nastaveni, zacalo se skladanim. Novy diferencial, nova gufera, vnejsi tesneni (s maznici), nove kulove cepy, osadit RCV poloosy, vymena lozisek.

Stalo me to bratru 80.000,- na materialu a praci, ale po roce muzu prohlasit, ze problem s ohnutou napravou, praskanim krizu a vytekleho oleje z diffu je minulosti. Vse funguje a drzi jak ma. Ted uz jen pravidelne mazat maznice ...

Pokud by mel nekdo zajem, zde je kontakt na technika, ktery ma vse toto na svedomi – p.Zajicek 778 039 035, Bojanovice u Prahy.
bobeš

Re: Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od bobeš »

Čau a to máš Rubicona s danou 44?!
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od TomaNovy »

Jo, jo. Rubicon a Dana 44 a jak se krasne ohne :-( asi tezkej diesel a arb naraznik ...
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od Vojta »

Je to trochu mimo mísu v tomhle tématu, ale nechtělo se mi zakládat nové.

http://www.autokelly.cz/Product/NI-ADA1 ... 7;35630810

Nezkoušeli jste někdo nebo neznáte někdo tyhle čepy z Kelly ? Připadá mi podle obrázku, že mají alespoň na jednom maznici.
Tak by mohly být lepší než ty původní.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

ahoj lidi, dal jsem nový ložiska na předku apo cca 800km jsou v háji... Co s tím a proč se trak stalo?
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Taky jsem měl prohnutou Danu 44 a srovnal jsem si ji sám přesně podle norem... Mám na to přípravek, udělal jsem si ho sám. Ani mechanici od Jeepa to neuměli a jde to...
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od Tom »

a nějaké následné vyztužení proběhlo? :wink: abys nerovnal zas a zas...
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Nene, já offroad moc nejezdím, je to "leštěnka" jen sem tam něco jemnějšího - Babiny a tak...
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky vas zlobi predni naprava?

Nový příspěvek od Tom »

D1 je prima off pro nápravu :blb:
jednou rovnaná už nemá pevnost nový...
vyztužení vložením roury do nohavice není od věci :wink:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti