Zvuk motoru

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Zvuk motoru

Nový příspěvek od elvis »

Něco se děje se zvukem mého benzínovéno motoru. Když je studený, tak při nastartování asi 2 vt. zazvučí jako nafťák a pak normál, když vypnu motor a hned znova nastartuju, tak už normál. Při jízdě, když již je teplej, tak při prudkým přidání zazvučí jako 8 válcovej pětilitr a jede jako divej. Připadá mi to jako s otevřeným vzduch. filtrem. No a na volnoběh když otevřu kapotu, tak tam slyším slabě zvuk jako nafťák a nějaké nepopsatelné slabé kňíkání. Prostě to už není takový tichošlápek jako když jsem ho koupil před 5000 km, má najeto 35000 km.
Otázka zní co to asi může být
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od elvis »

Tak už si myslím, že vím co dělá ten nemilý zvuk při startu studeného motoru. V zimě to totiž nedělalo začalo o až se oteplilo. Asi to bude tím řídkým olejem 5W-30. Přes noc seshora steče a při startu než se dostane nahoru , tak na ty 2-3 vt. zarachtaj ventily nebo samostavy. Dám tam 10W-40 a uvidíme.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od Harley »

To nedělej. Pohybuj se jen ve vizkozitě 5W20 a nebo 5W30 max. Pětdvacítka je předepsaná jako výchozí. "Zarachtání " hydroštelů při studeným motoru je normál .Pokud klepou do půl minuty u prvního studenýho startu,je to v normě.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:To nedělej. Pohybuj se jen ve vizkozitě 5W20 a nebo 5W30 max. Pětdvacítka je předepsaná jako výchozí. "Zarachtání " hydroštelů při studeným motoru je normál .Pokud klepou do půl minuty u prvního studenýho startu,je to v normě.

OK, dík ušetřil si mi práci i nějakou korunku.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od elvis »

elvis píše:
Harley píše:To nedělej. Pohybuj se jen ve vizkozitě 5W20 a nebo 5W30 max. Pětdvacítka je předepsaná jako výchozí. "Zarachtání " hydroštelů při studeným motoru je normál .Pokud klepou do půl minuty u prvního studenýho startu,je to v normě.

OK, dík ušetřil si mi práci i nějakou korunku.
Tak jsem se rozhodl, že ho přeci jen vyměním, ale za Mopar 5W-30. Když jsem Jeepa koupil, tak tam byl Mobil Syst S ESP 5W-30, který tam dali v Chrysler servisu v Německu a na něj to v létě nezarachtalo. Já jsem tam dal Carline Sprint syntec LL, který splnuje normy API, ACEA, tak nevím jestli to není tímto olejem.
Kde, ale koupím 6l Moparu, když někde mají jen 4,4l nebo 5l nebo 1l a koupi 5x1l se dost nevyplatí.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od Harley »

5W20 jezdím přes zimu,třicítku přes léto. 5W20 je předepsanej výrobcem,je i na nalejvací zátce napsanej. Akorát při mejch kilometrovejch popojížděčkách si motor trošku pápne olej a tak hustčí v létě je lepší.
Motorovej jezdím převážně PetroCanada.Je běžně v krámech,splňuje specifikaci Chrysleru a PetroCanada je i výrobcem oleje pro Mopar. Když zrovna zakopnu o Mopar a blíží se výměna,tak dám Mopar. Měním po 5ti tis.Km.

K tomu množství v balení.Ty to řešíš,jakoby to stálo majlant a už si nikdy olej v budoucnu neměnil. :cheche: Kup dva galonový kanystry a zbyde Ti na příště a nebo dolejvání. Za pár měsíců se ten olej nezkazí. :cigarko:
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:5W20 jezdím přes zimu,třicítku přes léto. 5W20 je předepsanej výrobcem,je i na nalejvací zátce napsanej. Akorát při mejch kilometrovejch popojížděčkách si motor trošku pápne olej a tak hustčí v létě je lepší.
Motorovej jezdím převážně PetroCanada.Je běžně v krámech,splňuje specifikaci Chrysleru a PetroCanada je i výrobcem oleje pro Mopar. Když zrovna zakopnu o Mopar a blíží se výměna,tak dám Mopar. Měním po 5ti tis.Km.

K tomu množství v balení.Ty to řešíš,jakoby to stálo majlant a už si nikdy olej v budoucnu neměnil. :cheche: Kup dva galonový kanystry a zbyde Ti na příště a nebo dolejvání. Za pár měsíců se ten olej nezkazí. :cigarko:
Dobrá, PETRO-CANADA je snáze k dostání ale 5W-30 jsou dva druhy.
PETRO-CANADA SUPREME a PETRO-CANADA SUPREME SYNTHETIC, tak který?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od Harley »

Obyc Supreme
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:Obyc Supreme
http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... tro-Canada

Takže ten v černé piksle?
Zajímavá je ta cena za 1l, v té 4l - trové vyjde 1l na 182,5 Kč. U toho syntetic je to naopak.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od elvis »

elvis píše:
elvis píše:
Harley píše:To nedělej. Pohybuj se jen ve vizkozitě 5W20 a nebo 5W30 max. Pětdvacítka je předepsaná jako výchozí. "Zarachtání " hydroštelů při studeným motoru je normál .Pokud klepou do půl minuty u prvního studenýho startu,je to v normě.

OK, dík ušetřil si mi práci i nějakou korunku.
Tak jsem se rozhodl, že ho přeci jen vyměním, ale za Mopar 5W-30. Když jsem Jeepa koupil, tak tam byl Mobil Syst S ESP 5W-30, který tam dali v Chrysler servisu v Německu a na něj to v létě nezarachtalo. Já jsem tam dal Carline Sprint syntec LL, který splnuje normy API, ACEA, tak nevím jestli to není tímto olejem.
Kde, ale koupím 6l Moparu, když někde mají jen 4,4l nebo 5l nebo 1l a koupi 5x1l se dost nevyplatí.
Tak jsem vyměnil za Petro Canada 5W-30 a ventily již při prvním startu nezarachtaj.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk motoru

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Ahoj Chlapi, mám "hodně" hlučnej ventilátor motoru. Vyměnil jsem viskospojku a dělá to dál. Vyměnil jsem ložiska na hřídeli, vyčistil - propláchnul chladiče a stejně to dělá dál. je to hukot jak kráva, lidi se za mnou otáčejí a i za jízdy je to nepříjemné. Dělá to už od 1500 otáčkách a to jak za studena, tak i při teplým motoru. Jak stará, tak i ta nová visko spojka jsou ale vpořádku. Vrtule nejeví známky nějakého poškození, nebo vibrací... Jakmile na vrtuli, nebo visko spojku pustím hadicí trošku vody, hluk zmizí a je klid. Po cca 5vteřinách se hluk objeví znovu. Co by to mohlo být? Dáte někdo typ? Porovnával jsem to s druhýk JK, co máme, dali jsme u něho papír mezi chladiče, aby jsme zkusili, co to u něj udělá, když se zamezí průtok vzduch (simulace ucpaného chladiče) a tento hluk to nedělá, nezmění se to. Ale ten můj hučí a hučí.
Poradí někdo? tel.: 777557726 Díky, Vláďa
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti