gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od Harley »

Tomem zmiňovaný Alloy to mají taky tak.
http://www.quadratec.com/products/56100_0006.htm
jozef bb

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od jozef bb »

Ano,mal som na mysli "Synergy"od Quadratecu.Bude to pasovať aj k poloosiam s homokinetickými klbmi,ktoré predáva Tom?
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od PETARDAK »

Ano, mám na JK poloosy RCV + čepy SYNERGY obojí pravidelně mažu a pohoda :cigarko:kola mám 35x12.5x20 a vypadá že obojí drží :todáš:
jozef bb

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od jozef bb »

Ďakujem za odpovede.Z priložených foto mám dojem,že zvislé čapy Alloy/ocelové ložko klbu/ vyzerajú pevnejšie ako Synergy.
Len ide na mňa nostalgia, totiž moje prvé auto Š 1000MB mala 11 mazničiek na prednej náprave,ešte dobre,že som si ponechal
lis na mazanie spred 45 rokov.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od PETARDAK »

jozef bb píše:Ďakujem za odpovede.Z priložených foto mám dojem,že zvislé čapy Alloy/ocelové ložko klbu/ vyzerajú pevnejšie ako Synergy.
Len ide na mňa nostalgia, totiž moje prvé auto Š 1000MB mala 11 mazničiek na prednej náprave,ešte dobre,že som si ponechal
lis na mazanie spred 45 rokov.
Dojem je pěkná věc, ale pokud se "rozhlédneš" v US, tak snad každý upravený JEEP (s kolama většíma než má Praga V3S) má "povinně" SYNERGY a jiné svisláky moc neuvidíš...
nafťák
malej kecal
Příspěvky: 13
Registrován: 14 úno 2010, 22:22
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od nafťák »

PetrF píše:Jediný co na nápravě Dana 44 je zkutečně z Dany 44 je diferenciál ostatní je stejné jako na Dana 30.
Tak tak treba zobrať zvaračku a trochu sa vyšantiť. Viacej tu http://www.4x4nazory.sk/diskusia/viewto ... &start=300
Přílohy
jeep 177.jpg
jeep 176.jpg
jeep 097.jpg
jeep 096.jpg
Vojta

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od Vojta »

Ne že by mně původní čepy už odešly, kupodivu při asi 30 tisících najeto a 34,5" kola žádnou vůli zatím nepozoruji, ale do rezervy jsem raději objednal nové.
Rozmýšlel jsem, jestli Synergy nebo USA Alloy, ty Alloy mají hezčí oranžové manžety, objednal jsem oboje, každé od jiného prodejce. Ale u Alloy mi napsali nějakou šíleně dlouhou dodací lhůtu do ČR. Tak přišly zatím jen Synergy od Quadratecu. Byly tady z USA asi za 10 dní od objednání (DHL až domů, doplatek DPH 1 100,- Kč).
Vypadají robustně, maznice dolního čepu je šikmo na straně. Horní je uprostřed, tam tomu nic nevadí. Při mazání dolního čepu bude problém, bude asi potřeba natočit kolo tak, aby tam vůbec ten mazací nástavec vlezl. Chtělo by to nějaký užší nástavec, ale netuším, jestli něco takového existuje.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od Harley »

Na Aloy jsem teď koukal tady: http://www.ebay.com/itm/11800-Alloy-USA ... 5d3fdfc8b9

a cenovka i s dopravou velice pěkná. :todáš:

Obrázek

Obrázek
Vojta

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od Vojta »

No to je Harleyi fakt supercena, zkuste to někdo objednat. A zrovna mi z USA napsali, že mi (nevím proč) nemohou ty Alloye dodat do ČR. Asi nevědí, kde ČR je.
Uživatelský avatar
PetrF
malej kecal
Příspěvky: 21
Registrován: 04 lis 2009, 23:02
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od PetrF »

Mám na cestě z USA 4 sady těchto Synergy čepů.

http://www.differentials.com/synergy-ball-joints
Vojta

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od Vojta »

Tak jsem vyzkoušel ten tip na čepy USA ALLOY od Harleye z Ebay a asi za týden přišly.
Takže mám jak Synergy, tak i tyhle ALLOY a mohu porovnávat. Na rozdíl od běžné pošty, tedy DHL z Quadratecu jsem z Ebaye DPH neplatil v Kč, ale zvlášť, v USD. Jak si to ty daňáky předaj, to netuším...
Obě sady jsou si dost podobné, Synergy přišly suché, nenamazané, takže v čistém pytlíku a krabici, naopak USA Alloy byly namazané, takže upatlané. Kdybych sem uměl dát fotku, tak pošlu - pro srovnání. Ty Synergy mi připadají trochu řemeslně líp zpracované, ALLOY zase mají navíc ségrovku. Maznice jsou stejné a podobně umístěné, zdá se mi, že ty spodní Synergy půjdou lépe mazat- ta díra pro maznici je níž a víc z boku. Naopak Aloy mají díru pro maznici v takovým nálitku, ale zase jsou nižší. Tak to bude asi fuk. Uvidíme, zatím ale mám původní v pořádku.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od Vojta »

IMG_3844.JPG
Tady je ta fotka:
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od Vojta »

Sice to není přímo o čepech, ale hned vedle- Quadratec nabízí docela dobrý polotovar , to by šlo namontovat při výměně čepů:
http://www.quadratec.com/products/16356_100X_A_PG.htm
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od PET77 »

Vojta píše:Sice to není přímo o čepech, ale hned vedle- Quadratec nabízí docela dobrý polotovar , to by šlo namontovat při výměně čepů:
http://www.quadratec.com/products/16356_100X_A_PG.htm
To nabízí vícero firem, třeba EVO offroad atp. Každopádně jak píšeš, s ohledem na to, že to tam musíš navařit nezbývá než to instalovat právě při výměně čepů, event. vyměnit čepy při instalaci tohohle zesílení:-)
jozef bb
malej kecal
Příspěvky: 6
Registrován: 10 říj 2016, 23:37
Kontaktovat uživatele:

Re: gulove čapy Jeep Wrangler Ulimited Rubicon JK 2011

Nový příspěvek od jozef bb »

Spevnenie bendza vypada dobre, ale spevnenim strati bendzo pruznost.Teda sa jedna o zvysenie pevnosti
na ukor pruznosti. :pako:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host