Rozvibrovaná přední náprava

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Odpovědět
HER SA

Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od HER SA »

Vazeni,
jsem tu s prosbou o radu. Mam Wrangler Rubicon Unlimited 3.8 Zvednuty Teraflexovou sadou o 2.5 palce.
Nedavno jsem menil tlumic rizeni (cca pred 4 mesici prevazne sinicniho provozu).

Ted se mi uz asi po treti stalo nasledujici: Pri jizde po panelove dalnici - Brno Hustopece...se mi, zrejme pod vlivem neustaleho pravidelneho drncani, najednou "hrozive" rozklepala predni naprava (a s ni cele auto, vcetne volantu)...az do te miry ze jsem mel co delat, abych vubec zabrzdil (z rychlosti kole 110km/h)...po uplnem zastaveni jsem se znovu rozjel a po problemu ani pamatky...ale jak rikam stalo se mi to uz 3x...takze auto ma zjevne nekde problem.

Byl jsem u dvou mechaniku - jeden rika ze jde o problem s "vylagrovanym tlumicem rizeni", druhy by nejradeji vymenil cepy...pri konzultaci se znamym offroadakem - ten me odkazuje na "vylagrovane tlumice kol...jak jiste pochopite nerad bych menil postupne vsechny tyto casti... :confused:

Nemel jste nahodou podobny problem...a hlavne urcili jste spolehlive pricinu, a hlavne ja odstranit problem??

Prtedem diky
HERSA
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovana predni naprava

Nový příspěvek od Harley »

Kolik stupňů máš záklon? A byl vůbec upravován po liftu na minimální předepsanou hodnotu?
V angličtině se tomuhle jevu říká Death Wobble. Českej ekvivalent neznám.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovana predni naprava

Nový příspěvek od Tom »

správně Harley.
Terraflex neřeší záklon a tak je na hraně možností. Obvykle s origo kolama a nebo hubenejma 33" to nezlobí. Ale pokud to dělá toto, musíš zvětšit záklon nápravy. Určitě to tu někde najdeš v tech tipech a tak jen v rychlosti - musíš koupit excentrický podložky, k tomu šrouby co nemaj kulatej dřík ale hranatej a v úchytech spodních ramen, co jsou na naápravě, vyříznout směrem dozadu obdélníčky. Když se podíváš na ten plechovej držák na nápravě, tak na něm najdeš předvylisovaný obdélník - a to je ono!
Dokonce se stává při lftu 4" a více, že to nestačí a pak se musí vyměnit origo spodní ramena za ramena se štylovatelnou délkou...
Výměna tlumiče řízení hodně pomůže, ale není to 100% řešení. Origo tlumič je dost malej a tak kdyžtak použij nějakej větší, silnější!
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovana predni naprava

Nový příspěvek od meett »

cus,

neuvadis jaky mas kola .. predpokladam standart nemelo.

ja bych zacal geomerii a vyvazenim kol
pri tom kouknout na ulozeni ramen mohlo by byt unaveny. to byt i povolenym sroubem.
povolit srouby na ramenou i kdyz budou utazeny, v kleci na napravach je ovalna dira a nani pripadne poznas
jestli neni vymackana od pohybu toho sroubu. = to ma souvislost také s tím zaklonem.

pri tom prejit i ulozeni panhartky
samozrejme vse ve predu a i vzadu

pak ty tlumice a pak az ty cepy


jde o to kdy to zacalo....
kdyztak mi zavolej ja s tim nejakou zkusenost mam :up:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Radek 66 »

Tady je to dobře vidět
http://www.youtube.com/watch?v=vwiv23dL ... re=related
Jinak na Jeep clubu se to taky dost často řeší u různejch modelů.
http://www.jeep-club.net/msgboard_posts ... 340&kols=1
Hery

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Hery »

Panove,
po dlouhe odmlce jsem opet tu (HERSA) jen jsem si musel zmenit Nick...neslo mi prihlasit se...takze nadale se budu vyskytovat jako Hery.

NO panove s tou rozvibrovanou predni napravou jsem se nikam moc nedostal.
Dle navodu jsem nechal zvysit zaklon excentrickou podlozkou + vymena tlumice rizeni za novejsi, ale zda se mi, ze je to ted jeste horsi (snadneni a casteji se mi auto rozvibruje zejmena pri jizde po panelove dalnici (uz nekdy pri rychlosti kole 100 km/hod). (kola mam standard s gumy Good year Wrangler - zanovni) Navic se mi ted jeste objevil druhy problem - protika mi olej z diferencialu predni napravy - nejspis pres Gufero prave poloosy jelikos mi olej kape zevnitr na prave predni kolo...musim podotknout, ze uz jsem to gufero nechal vymenit ale nepomohlo...

Ja sam mam ruce volsovy pro opravu aut...takze se musim spolehat na kvalitni servismany...jsem z BRNA. Nevedeli byste o nejakym opravdu dobrym servise kde by meli zkusenost s resenim techto problemu na Wraniku JK...takhle se s autem nemuzu vydat nikam dal od domu...musim to vyresit, jenak je mi tento uzasnej vuz na prd... :frown:
Kdybyste mi nekdo chtel poslat maila pak na adresu: herskovic.petr@seznam.cz .... Predem moc dik za cene rady!
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Standa »

Můžeme nejlépe doporučit Petra Koudelku - Olomouc. Je také naším členem.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od meett »

špatný silentbloky na ramenou a geometrie. jestli jsou silentloky na spodních ramenou v cajku tak pak ty čepy a opet geomerie.
Na geometrii je to JK nachylný jak svina.

Souvislost s unikem oleje a rozkmitáním bych nevidel.
Je ale mozne ze si vymetl nejakou díru.. a ohnul nápravu.. rozhodil geomerii.. to by pak i mohlo vše souviset s nějkou tou ránou ..
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Harley »

Souhlas s Meetem! :tožvitaj:

A servis na Moravě,tak určitě Koudelka. :todáš:
Bob Holoubek

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Ahoj Hery:mám tento problém také jk 2008 unlimited, a jsem už z toho neštastný mám za sebou geometrie,nové čepy,nový tlumič řízení, zkrátka 10tka v prdeli a kmitá to vesele dál přesně jak píšeš přejedu nerovnost panelka v 80km/hod,a musím zpomalit nebo by mě to vyhodilo z kabiny.
Mám zvýšení teraflex podložky 2 palce,Harley mě tam dal excentrycké šrouby,ale nic nepomohlo,ted jdu na poslední šanci k Tomášovi ví nějakej recept tak snad to pomůže,je zajímavé,že mě to dělá na 255-70-18 orig.sahara alu,ale ne 285-70-17 mt cooper discoverer tam to nedělá.
Návštěvník

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Návštěvník »

Hosi diky moc za doporuceni...uz se domlouvam s Petrem Koudelkou na terminu :todáš:
elvis

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od elvis »

Na mém TJ 2.4 jsem měl ten samý problém. Vyvážení,záklon, geometrie vše v pořádku. Nepomohl ani nový tlumič řízení. Koupil jsem nové disky Dotz Hamada Dark a na ně Cooper STT a je zcela po problému.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Harley »

O Bobově problému jsem mluvil se spoustou lidí a hodně se jich schodlo v tom,že problém je v diskách nebo pneu. Byť jsou perfektnšě vyvážený,tak stejně v reálu udělají tenhle problém. Vzhledm k tomu,že na jinejch mu to nedělá a vše kolem co tohle může ovlivnit je vyměněný.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Jirka »

To jo, ale ten záklon je asi zásadní. Má zkušenost z Granda - v originálu vše fungovalo, najeto ca 200.000 km, žádný problém. Nadzvedl jsem o 2 palce - v tom okamžiku se mi náprava v 85 km/hod rozvibrovala. Po výměně všech čepů a tlumiče řízení to bylo snad ještě horší - ony ty vůle paradoxně asi část těch vibrací ještě "vyrovnají".... Dal jsem jiný gumy - a větší a okamžitě vše přestalo........ A se záklonem jsem nedělal nic, i když zvednutím byl samozřejmě okamžitě špatnej....
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Radek 66 »

Asi by bylo zajímavé zjistit, na jakých pneu to dělá nejčastěji.
Možná by stálo za to sbírat informace při jakých úpravách ale hlavně na jakých pneu se to děje.
Myslel jsem, jestli DW hodně ovlivňuje podhuštěná nebo přehuštěná, jestli má vliv vyšší pneu s "měkkou" bočnicí a pod.
Jestli se to děje častěji na vysokých nebo na nižších profilech pneu.
Prostě zjistit, jak moc se dá DW ovlivnit výběrem pneu, velikostí a huštěním.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host