Umístnění zpátečkových světel a mlhovek

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístnění zpátečkových světel a mlhovek

Nový příspěvek od Harley »

POKRAČOVÁNÍ S PŘEDCHOZÍ STRÁNKY
____________________________________


A jsou namontovaný!
Výsledek je dle představ.Akorát to nešlo jen tak hladce. Nárazník jsem dneska ráno sundal abych to mohl dělat pěkně v teple a čistu. Po jeho umytí jsem se rozhodoval,kam ty světla přesně umístnit.Jestli dodržovat stejnou rozteč jako u předních a nebo je dát víc od sebe,což by bylo účelnější a nezakrývala by je směrem nahoru rezerva(to ale bylo zbytečný uvažování). Taky po sundání jsem zjistil,že nárazník má vzadu složitější profil a jako naschvál,patice žárovky mířila přesně do hrany profilu.Původně jsem měl plány,že nárazník provrtám zkrz přes obě stěny ,přední díra větší na průměr osazení paraboly a druhá,zadní tak akorát aby prošla patice .Jenže tam kde jsem nakonec rozhodl,kde budou světla,byla dutina nárazníku větší a navíc hrana. Takže jsem nemohl jít zkrz.To by nebylo špatný aspoň bych nemusel řešit zadní utěsnění ale zkomplikovalo to samotnou montáž rámečků.Takhle jsem nemohl šroubovat šroubky od zadu ale musel jsem dávat a pak utahovat jen zkr přední díru. Jen tak tak jsem pochytal šroubky a na utažení jsem musel desítku klíč ohnout do pravýho úhle a pak utáhnout.No,tak hrozný to nebylo. Nicméně,stejně jsem musel kousek zadní hrany vyříznout,jelikož tam přesně,jen několika mm narážela patice. Dát světla jen o 1cm víc ke středu,tak sem se i tomu vyhnul.(no ,pro příště!) . A nebo bejt světla LED,který jsou placaty,tak by to taky nemuselo bejt nutný. Ale neva.Ty díry v zadu navíc pomůžou při vyndavání parabol s rámečků.Jsou v nich přesně a potřebujou trošku vytlačit od zadu,při výměně žárovky třeba.
Natáhnul jsem vnitřkem dráty a zakryl ty pomocný zadní díry. Nasadil nárazník a kabel protáhl od spoda do dutiny k zadnímu světlu,kde už byly dráty k původním světlům v rezervě.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Harley dne 14 úno 2012, 11:14, celkem upraveno 1 x.
Honza1

Re: Umístnění zpátečkových světel a mlhovek

Nový příspěvek od Honza1 »

:todáš: :todáš: :todáš:
Teda tohle vypadá fakt dobře. Taky vymýšlím další couvačky do toho ingotu, co mám vzadu. Mlhovky jsem tam dal originální evropský, do stran, ale kulatý světla tomu sluší víc.
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístnění zpátečkových světel a mlhovek

Nový příspěvek od XaX »

Tak jsem se chtěl zrovna ptát, kam s couvačkou a mlhovkou :-) Tohle je moc hezké, akorát se bojím, že to převyšuje moje manuální schopnosti :frown: Ale inspirace super :todáš:
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístnění zpátečkových světel a mlhovek

Nový příspěvek od XaX »

Hodím to ještě sem - jsem se inspiroval :-)

Popis zde (montáž světýlek, Modul 60mm, Hella)
http://wranglerunlimited.wordpress.com/ ... -couvacka/


Obrázek
andrej190
malej kecal
Příspěvky: 8
Registrován: 19 zář 2017, 21:24
Bydliště: Slovakia, B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístnění zpátečkových světel a mlhovek

Nový příspěvek od andrej190 »

škoda že tu už niektoré tie obrázky nevidno.. Ja som si chcel spraviť svetlá takto do origo nárazníku > https://www.youtube.com/watch?v=o0hjLOJmNcQ&t=305s
Ale zistil som že keď je nárazník upravený na špz v narazníku tak tam tie svetlá asi nevojdu, a ja ešte k tomu tam mám aj cúvacie senzory tak som si len zložil a osadil nárazník a špekulujem kam dám svetlá teraz..


teraz nad čím uvažujem sú tieto varianty zatiaľ:
Obrázek
alebo
Obrázek
alebo
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host